Facebook Google Maps YouTube Blog

Kotły Ekopal od firmy MetalErg – spalanie biomasy każdego rodzaju

Firma MetalErg to przedsiębiorstwo rodzinne, działające od 1967 roku. Od 1993 roku zajmuje się produkcją kotłów Ekopal RM przeznaczonych do opalania biomasą. Kotły budowane przez MetalErg są wytwarzane na licencji duńskiej firmy SKELTEK, która ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji kotłów spalających biomasę, w tym drewno i słomę. Kotły Ekopal RM są eksportowane do krajów skandynawskich – Norwegii, Danii, Szwecji i Finlandii, a także do Czech oraz Szkocji. Dziś firma MetalErg zatrudnia 150 osób, dysponuje nowoczesnymi liniami produkcyjnymi i własnym biurem projektowym. By zapewnić jak najwyższą jakość oferowanych kotłów, firma wdrożyła systemy zarządzania jakością ISO 9001:2000, a także ISO 13485:2003.

Kotły Ekopal serii RM, D oraz Biowat

W ofercie firmy MetalErg znajdują się trzy grupy kotłów zaprojektowanych do spalania biomasy: kotły Ekopal RM, Ekopal D oraz Biowat. Kotły z serii Ekopal RM są przeznaczone do opalania słomą, choć mogą spalać także drewno w postaci zrębków czy trocin, a także biomasę innego rodzaju. Zależnie od modelu urządzenia z serii RM, mogą spalać od 2 do nawet 48 kostek słomy o standardowym rozmiarze 40x45x80 cm, a także baloty okrągłe o średnicy od 120 do 170 cm, czy baloty o dużych rozmiarach z pras wielkogabarytowych. Prawidłowa praca kotłów Ekopal RM wymaga stosowania zbiorników akumulacyjnych o pojemności dostosowanej do mocy kotła. Kotły Biowat z serii S są opracowane tak, by efektywnie można w nich było spalać przede wszystkim słomę, a seria U służy głównie do opalania drewnem. Kotły Biowat mogą pracować zarówno w instalacjach z pompami cyrkulacyjnymi, jak i grawitacyjnych. Kotły z serii Ekopal D są wyposażone w zbiornik akumulacyjny, można w nich spalać praktycznie każdą biomasę, m.in. drewno, także w postaci brykietów czy pelletu, rośliny energetyczne, jak np. wierzbę czy topolę oraz trociny i zrębki. W ofercie naszego sklepu są także kotły na zrębek i słomę innych producentów, dzięki czemu każdy może dobrać odpowiednie urządzenia do swoich potrzeb. Polecamy kotły Uniwex [https://499.pl/kotly/kotly-uniwex], Granpal oraz EG Multifuel.

Kotły MetalErg na biomasę – niedrogie i przyjazne dla środowiska

Kotły MetalErg przeznaczone są do spalania biomasy, głównie drewna, zrębków, wierzby, odpadów włókienniczych, trocin i innych rodzajów tego typu paliwa. Warto wiedzieć, że spalanie biomasy, szczególnie w postaci zrębków, trocin, drewna z upraw energetycznych czy słomy, jest bardzo ekonomiczną metodą zapewnienia ciepła, która jednocześnie nie powoduje nadmiernego zanieczyszczenia środowiska naturalnego, zwłaszcza w porównaniu z ogrzewaniem za pomocą paliw kopalnych. Biomasa ma wysoką wartość energetyczną w granicach 15–19 MJ/kg, niską zawartość siarki – poniżej 1% oraz zerowy bilans dwutlenku węgla – przy spalaniu nie powstaje jego większa ilość, niż pochłonęła roślina podczas swego wzrostu. Używanie kotłów na biomasę jest opłacalne – szczególnie w przypadku wykorzystywania odpadów w postaci zbędnej słomy, trocin czy zrębków. Kotły MetalErg na biomasę głównie wykorzystuje się na terenach wiejskich, ponieważ jest tam najszybszy i najprostszy dostęp do słomy czy podobnego paliwa. Zastosowanie pieców od Ekopol pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty energetyczne i ekonomiczne. Warto dodać, że słoma spalana jest w nich całkowicie, a nadmierne ciepło można magazynować w zbiorniku akumulacyjnym. Aby ogrzać typowy dom jednorodzinny na wsi o metrażu nieprzekraczającym 200 m2, wystarczy zaledwie 8 ton słomy. Jest to ilość, jaką zbiera się około 3-hektarowego pola.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl