Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Producent
Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły Tekla – zaawansowane technicznie urządzenia od renomowanego producenta: klasa 5 i Europrojekt

 

Kotły Tekla są produkowane przez polską firmę PPH Tekla – przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem w branży kotlarskiej, dostarczające znakomitych wyrobów o dopracowanych technicznie konstrukcjach. Siedziba firmy Tekla znajduje się w miejscowości Strumień w województwie śląskim. W jej ofercie znajdują się modele kotłów spełniające wymogi stawiane kotłom klasy 5 wg PN EN 303-5:2012, przeznaczone do spalania ekogroszku i pelletu, w tym kotły serii Tytan Bio z żeliwnym wymiennikiem. Producent oferuje także urządzenia spełniające wymogi Europrojektu wg Dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE, które są zasilane pelletem.

Kotły Tekla ze sklepu internetowego 499.pl – modele dostosowane do różnych potrzeb

Wszystkie kotły Tekla w sklepie internetowym 499.pl są sterowane za pomocą automatyki Ingeo Estyma, która pomaga w doborze odpowiedniej ilości powietrza i paliwa oraz kontroluje optymalną temperaturę spalania, tak by uzyskać największą możliwą ilość ciepła przy minimalnej emisji. Zastosowane w kotłach Tekla sterowniki umożliwiają skrócenie czasu automatycznego rozpalania i wygaszania kotła, dają możliwość sterowania wieloma obiegami wody i urządzeniami zewnętrznymi, np. sterownikami zaworów mieszających. Zapewniają też szerokie możliwości programowania parametrów pracy.

Kotły Tekla dostępne w sklepie internetowym 499.pl mogą być wyposażone w zbiorniki pelletu o różnej pojemności: 240, 340 lub nawet 500 litrów, zaś model Draco Bio Compact posiada zintegrowany zbiornik pelletu, który jest umieszczony w górnej części urządzenia, nad wymiennikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu piec zapewnia dużą wygodę użytkowania, jednocześnie oszczędzając miejsce w kotłowni. Kotły z serii Draco Bio, Draco Bio Compact oraz Tytan Bio są wyposażone w palnik Fireblast, który może być oczyszczany z popiołu za pomocą podmuchu powietrza, a ewentualnie pojawiające się spieki mogą być usuwane za pomocą specjalnego skrobaka poruszanego siłownikiem. W kotłach Tekla serii Draco D Bio zastosowano palnik z ruchomym rusztem, który umożliwia spalanie pelletu gorszej jakości.

Kotły Tekla – nawet 10 lat gwarancji

Wszystkie kotły Tekla są objęte gwarancją producenta. W przypadku wymiennika w urządzeniach z serii Tytan Bio z wymiennikiem żeliwnym okres gwarancji to nawet 10 lat, w przypadku kotłów Draco Bio, Draco Bio D i Draco Bio Compact gwarancja na wymiennik to 5 lat. Wszystkie kotły Tekla są konstruowane przy wykorzystaniu najnowszych cyfrowych technologii projektowania i budowane według ściśle przestrzeganych reżimów technologicznych, tak by zapewnić jak najdłuższy okres bezawaryjnej pracy i dać użytkownikowi maksimum komfortu i zadowolenia.

Tekla Draco Bio Compact FII 12kW Tekla Draco Bio Compact FII 12kW
Producent: TEKLA
Cena: 14 255,70 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Tekla Draco Bio Compact FII 18kW Tekla Draco Bio Compact FII 18kW
Producent: TEKLA
Cena: 13 874,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Tekla Draco Bio Compact FII 23kW Tekla Draco Bio Compact FII 23kW
Producent: TEKLA
Cena: 14 820,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Tekla Draco D 15kW Tekla Draco D 15kW
Producent: TEKLA
Cena: 12 940,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Tekla Draco D 25kW Tekla Draco D 25kW
Producent: TEKLA
Cena: 14 700,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Tekla Komfort 12kW Tekla Komfort 12kW
Producent: TEKLA
Cena: 18 435,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Tekla Komfort 18kW Tekla Komfort 18kW
Producent: TEKLA
Cena: 19 310,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Tekla Komfort 23kW Tekla Komfort 23kW
Producent: TEKLA
Cena: 20 540,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl