Facebook Google Maps YouTube Blog

Rzetelna firma

Kotły Kostrzewa – nowoczesne i innowacyjne technologie dla każdego

Początki wytwórcy popularnych kotłów Kostrzewa – Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Kostrzewa – sięgają 1978 roku. Firma zaczynała od produkcji urządzeń do pozyskiwania ciepła ze spalania drewna i materiałów pozostających po jego obróbce. Doświadczenia te zostały wykorzystane przy wprowadzeniu na rynek pierwszych urządzeń przeznaczonych do spalania biomasy w postaci pelletu drzewnego. Dalszy rozwój firmy łączył się z wprowadzaniem coraz to nowszych produktów wykorzystujących innowacyjne technologie, m.in. sterowanie pracą kotła przy wykorzystaniu algorytmów Fuzzy Logic czy sondy lambda mierzącej zawartość tlenu w spalinach. Opracowano także metodę próżniowego podawania paliwa z zewnętrznych zbiorników o dużej pojemności, czy wreszcie zastosowano w piecach Kostrzewa nowoczesne konstrukcje palników pelletowych. Nowatorskie rozwiązania stosowane w produktach firmy Kostrzewa są w dużej mierze efektem pracy prężnie funkcjonującego działu zajmującego się badaniami i rozwojem. Jedną z nowszych konstrukcji opracowanych w ramach działu B+R firmy jest choćby innowacyjny palnik VG zaprojektowany w technologii zmiennej geometrii.

Kotły Kostrzewa – sklep online 499.pl z ofertą najlepszych urządzeń w korzystnych cenach

Proponujemy Państwu urządzenia serii Mini Matic, Mini Bio, Twin Bio oraz EEI Pellets grupujące najpopularniejsze na rynku kotły Kostrzewa. Sklep online 499.pl oferuje piece w dużym wyborze mocy, spełniające – zależnie od konkretnego modelu – wymogi stawiane urządzeniom 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012, założenia normy EcoDesign z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE, a także wymagania stawiane przez niemiecki Bundesamt für Wirtschaft Ausfuhrkontrolle (BAFA). Nasi klienci mogą bez problemu dobrać odpowiednie urządzenia w zależności od swoich preferencji oraz warunków w budynku.

  • Kotły Kostrzewa z serii Mini Matic to wyjątkowo ciche i łatwe w obsłudze urządzenia, które doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które poszukują pierwszego pieca c.o. na pellet. Praca tych kotłów jest w pełni zautomatyzowana, a rola użytkownika ogranicza się wyłącznie do zapewniania paliwa w zasobniku.
  • Kotły Kostrzewa z serii Mini Bio to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie ciche i małe urządzenia, których obsługa nie wymaga nadmiernego wysiłku. Kotły z tej serii są niewielkie, a wszystko to dzięki zasobnikowi umieszczonemu nad wymiennikiem. Dzięki temu piec ten nie potrzebuje dużo miejsca i sprawdzi się nawet w bardzo małych kotłowniach.
  • Kotły Kostrzewa z serii Twin Bio to urządzenia o mocy od 8 do 32kW. Mają charakterystyczną budowę, w której palnik i zasobnik znajdują się w jednej bryle. Dzięki temu wielkość zasobnika jest optymalna, a cała konstrukcja nie zabiera za dużo miejsca w kotłowni.
  • Kotły Kostrzewa EEI Pellets to grupa ultra oszczędnych urządzeń o minimalistycznym designie i niewielkich rozmiarach. Zastosowano w nim innowacyjny palnik VS z serii Platinum BIO, czemu zawdzięcza kompaktową budowę. Tego typu kotły to przełomowe urządzenie grzewcze do budynków energooszczędnych, pasywnych czy domów modułowych, które mają ograniczone zapotrzebowanie na ciepło.

Niższe koszty eksploatacyjne dzięki piecom Kostrzewa EEI Pellets

Kotły Kostrzewa EEI Pellets to najnowsze konstrukcje firmy, wyposażone w innowacyjne palniki VG, których konstrukcja jest chroniona patentem Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej nr 228615. Piece EEI Pellets pozwalają na używanie pelletu klas A1, A2 oraz B. Przekłada się to na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i pozwala na łatwiejsze zaopatrywanie się w paliwo. Użytkownik nie musi szukać wyłącznie pelletu o najwyższych właściwościach, co w niektórych przypadkach może okazać się bardzo kłopotliwe ze względu na małą dostępność, wysokie ceny czy długi czas dostawy. Piece Kostrzewa z serii EEI Pellets są wyposażone w szereg czujników monitorujących nie tylko sam proces spalania, ale także działanie wielu podzespołów ułatwiających obsługę. Użytkownik jest m.in. informowany o ilości paliwa w zasobniku czy ilości zgromadzonego popiołu. Sklep internetowy 499.pl oferuje swoim klientom piece Kostrzewa w bardzo atrakcyjnych cenach.

  • promocja
Kocioł na pellet Kostrzewa Twin Bio Luxury NE 12kW Kocioł na pellet Kostrzewa Twin Bio Luxury NE 12kW
Producent: Kostrzewa
Cena: 17 500,00 zł 18 700,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl