Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI Pellets 10kW -prefinansowanie Czyste Powietrze

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI Pellets 10kW -prefinansowanie Czyste Powietrze
 • promocja
Cena: 17 500,00 zł 18 700,00 zł 17500.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 17 200,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: Kostrzewa
Kod produktu: 1661_20191217105027

1px Opis

 Kostrzewa EEI 12  (dawniej Twin Bio Luxury)

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI Pellets 10kW -prefinansowanie Czyste Powietrze

Kotły serii twin bio to flagowe modele firmy Kostrzewa. Wyposażone są w najlepsze palniki i układy sterowania jakimi dysponuje producent. Jako bazę wykorzystano korpus modelu Twin bio NE który zapewnia wysoką sprawność oraz długą żywotność.

Ceny pelletu zależą w głównej mierze od stopnia czystości paliwa. Pellety niższych klas mogą mieć zanieczyszczenia w postaci kory, syntetycznych lepiszczy a nawet drobinek piasku. Aby zapewnić sobie bezobsługowe spalanie takiego paliwa potrzebujemy specjalnego palnika który będzie mógł się oczyszczać nawet w trakcie pracy. Rynna takiego palnika musi zostać dodatkowo wzmocniona aby nie uległa odkształceniu w wyższych temperaturach. Z uwagi na większą ilość popiołu system powinien monitorować jego poziom wyłączyć kocioł po zapełnieniu popielnika. Takie technologię zostały zastosowane właśnie w innowacyjnym palniku VG  montowanym w kotłach EEI. Dzięki nim kocioł może spalać pellety klas A1, A2 i B. Ruchomy ruszt palnika cyklicznie wypycha popiół i spieki z jego powierzchni przez co nie ma ryzyka jego zablokowania.

Rodzaje paliw możliwych do wykorzystania

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI Pellets 10kW -prefinansowanie Czyste Powietrze

 Działanie mechanicznego systemu oczyszczania palnika


                    

Palnik automatyczne rozpali pellet w oparciu o kalkulację zapotrzebowania na ciepło. Może pracować w oparciu o odczyt temperatury wewnętrznej budynku, krzywą grzewczą lub harmonogram tygodniowy. Po nagrzaniu budynku urządzenie przejdzie w tryb postoju, w trakcie którego nie pobiera paliwa.

 • Innowacyjność na skalę Europy - urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary. Przy projektowaniu nowego produktu skorzystaliśmy z technologii zmiennej geometrii ( VG - ang.variable geometry )
 • Urządzenie spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki). Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy. Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.
 • automatyczny start palnika dzięki zapalarce
 • kontrola jasności płomienia za pomocą fotokomórki
 • niski pobór energii elektrycznej-po rozpaleniu pelletu grzałka się wyłącza
 • kontrola temperatury pracy palnika –  w wypadku jej wzrostu palnik automatycznie się wygasza
 • 3 fazy rozpalania paliwa eliminują wybuchy gazów podczas rozpalania
 • funkcja AUTOSTART po zaniku napięcia –  powrót do zapamiętanych ustawień i zadań

 

Budowa kotła Twin Bio

 
Kocioł na pellet Kostrzewa EEI Pellets 10kW -prefinansowanie Czyste Powietrze
Kocioł na pellet Kostrzewa EEI Pellets 10kW -prefinansowanie Czyste Powietrze

1. palnik Platinum Bio VG z wkładem ceramicznym. Zastosowany wkład ceramiczny zwiększa sprawność i zmniejsza emisyjność.
2. ceramika izolacyjna (wermikulit)- ogranicza straty na zewnątrz wymiennika.
3. zawirowywacz spalin - obniża temperaturę spalin wylotowych.

4. komora ceramiczna wymiennika- podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000° C powodując bardzo skuteczne spalanie biomasy.

 
 


 

 

Kocioł na pellet Kostrzewa EEI Pellets 10kW -prefinansowanie Czyste Powietrze 

Firma Kostrzewa

 • Niemal 40-letnie doświadczenie w produkcji urzadzeń do spalania biomasy; korzystamy przy projektowaniu z naszych sprawdzonych rozwiązań i bazujemy na zdobytym doświadczeniu.
 • R & D ( Research and Development ) - kocioł Twin Bio Luxury zostały opracowany przez nasz dział Badań i Rozwoju . Na początku każde projektowane urządzenie przechodzi przez specjalistyczny programy do analizy przepływów oraz wytrzymałości i naprężeń by w kolejnym etapie trafić do laboratorium, w którym poddawany jest długotrwałym testom wytrzymałościowym. Urządzenie sprawdzane jest także pod kątem emisyjności i sprawności. W naszym laboratorium możemy badać urządzenia do 750 kW.
 • serwis - firma KOSTRZEWA posiada w całej Polsce ponad 130 wykwalifikowanych autoryzowanych serwisantów, którzy świadczą usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne.
 • wygoda i oszczędność - już nie trzeba się martwić jaki rodzaj peletu kupić i od jakiego producenta! Twin Bio Luxury spala bowiem najtańsze (cena ok. 600zł/tona za pelet klasy B) i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pelety drzewne (klasa: A1, A2, B), mieszankę pelet/owies (w proporcjach 50%/50%).Urządzenia spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki) . Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy. Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.
 • drewno - dodatkowy ruszt (opcja),  który jest na wyposażeniu kotła umożliwia spalania drewna. Podczas spalania drewna palnik pozostaje w kotle.
 • komfort - aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.
 • bezpieczeństwo – diagnostyka całego urządzenia. Kocioł Twin Bio Luxury jest wyposażony w system kontrolujący stan czystości kotła i palnika. W sytuacji gdy dojdzie do regulatora informacja o zagrożeniu poprawnego działania – urządzenie zostanie wyłączone, a informacja przedstawione na ekranie regulatora kotła lub regulatora pokojowego w postaci monitu.
 • innowacyjność na skalę Europy - urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary (zmiana długości rusztu palnika ) – przy projektowaniu skorzystaliśmy z technologii zmiennej geometrii (VG - variable geometry). Rozwiązanie opatentowane w Urzędzie Patentowym RP.
 • niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - wbudowana komora ceramiczna w urządzeniu i w palniku ogranicza emisję szkodliwych spalin do atmosfery ( CO, NOx, OGC ) oraz pyłów. Kocioł posiada certyfikat 5. klasy wydany przez jednostkę akredytowaną i może uczestniczyć w dofinansowaniach związanych z programami dotyczącymi niskiej emisji (programy ogólnopolskie, gminne itp.).
 • reguluje całym systemem grzewczym budynku - umożliwia podłączenie kilku niezależnych obwodów grzewczych w budynku i ustawienie różnych temperatur w pomieszczeniach w trybie ręcznym lub pogodowym. Reguluje pracą wymiennika ciepłej wody użytkowej.
 • moduł INTERNET- wszystkie funkcje urządzenia i systemu grzewczego budynku można nadzorować przez komputer lub telefon (opcja).
 • spełnia klasę A+ efektywności energetycznej  - najwyższa możliwa klasa dla urządzęń niebędących urządzeniami kondensacyjnymi.
 • niezawodność- przed wprowadzeniem do oferty sprzedaży testowane 24 miesiące w laboratorium firmowym na wszystkich rodzajach pelletu drzewnego

Zmień perspektywę! Sprawdź jak wygląda kocioł z każdej strony, dzięki interaktywnemu modelowi 3d poniżej

 

 

 

1px Dane techniczne

Certyfikat Ecodesign/Ekoprojekt TAK
Klasa kotła 5
Maksymalna wydajność grzewcza na C.O.[kW] 12
Mechaniczne czyszczenie palnika Tak
Sposób czyszczenia wymiennika Ręczny
Częstotliwość czyszczenia wymiennika co 10-14 dni
Liczba obsługiwanych obiegów C.O 2 z mieszaczami
Pojemność zbiornika na pellet (l) 295
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl