Facebook Google Maps YouTube Blog

Piecyki pelletowe- piękny i wydajny sposób na ciepłe wnętrza

Żywy ogień towarzyszy ludzkości niemal od zawsze. Oprócz cech użytkowych, które umożliwiały gotowanie, oświetlenie czy ogrzewanie pełnił również istotną rolę w rozwoju wielu kultur. Przypisywano mu symboliczne właściwości jak np. oczyszczenie przestrzeni. Na przestrzeni dziejów, sposób w jaki się go tworzyło zmieniał się, lecz głęboka fascynacja jego obliczem nie przemineła. W obecnym, szybko biegnącym świecie potrzebujemy nieraz chwili odpoczynku i zadumy, pozwalających odpocząć od codziennych trosk. Jednocześnie przykładamy dużą uwagę do funkcjonalności i ekologii ujawniających się w otaczających nas przedmiotach. Piecyki na pellet to urządzenia, dzięki którym możemy cieszyć się widokiem pięknego płomienia korzystając jednocześnie z rozwiązań czyniących palenie szybką i wygodną czynnością. Płomień powstaje ze spalania sprasowanego granulatu trocin, występującego w formie pelletu. Jest to paliwo niebrudzące, co oznacza że może być stosowane w pomieszczeniach codziennego użytku jak np. kuchnie czy salony. Piecyki mogą mieć różne gabaryty, style oraz materiały wykonania.  Dzięki wielkiemu wyborowi różnych rozwiązań projektowych, można bez trudu znaleźć piecyk, który będzie pasował formą do wnętrza urządzonego w każdym stylu, od bardzo nowoczesnego, przez tradycyjnie eleganckie, aż po utrzymane w charakterze rustykalnym.

Piecyki – dodatkowe lub główne źródło ciepła

Piecyki opalane pelletem czy drewnem to nie tylko atrakcyjny element wystroju pomieszczenia, to przede wszystkim nowoczesny i wydajny sposób dostarczania ciepła. Zależnie od modelu, piecyki mogą ogrzewać pomieszczenie tradycyjnie, za pomocą gorącego powietrza, jak i za pośrednictwem ogrzewanej wody, która zasila system centralnego ogrzewania. Urządzenia podgrzewające wodę, korzystające z tak zwanego płaszcza wodnego, mogą być podłączone do istniejącej instalacji grzewczej, w której pracuje już piec na pelet. W takiej sytuacji piecyk będzie służył jako urządzenie wspomagające lub zależnie od mocy i wielkości pomieszczeń – jako jedyne źródło ciepła, np. w okresach, gdy uruchamianie kotła byłoby nieopłacalne.

Piecyki – komfort, wygoda i estetyka

Wiele piecyków pelletowych korzysta z technologii stosowanych w kotłach centralnego ogrzewania i ma wbudowane zasobniki na paliwo i systemy autoczyszczenia, które ograniczają częstotliwość niezbędnych czynności obsługowych. Stosowana automatyka, podobnie jak w piecach przeznaczonych do kotłowni, pozwala często na programowanie czasu i trybu pracy. Dzięki takim możliwościom piecyki wolnostojące dają swoim użytkownikom bardzo wysoki poziom komfortu, co w połączeniu z urokiem widoku otwartego ognia sprawia, że są bardzo atrakcyjną propozycją. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę coraz częściej wprowadzane ograniczenia dotyczące korzystania z tradycyjnych kominków opalanych drewnem.

Cadel Tecana3 Air Cadel Tecana3 Air
Producent: Cadel
Cena: 7 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cleo3 Air Cleo3 Air
Producent: Cadel
Cena: 7 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dorothy Dorothy
Producent: La Nordica
Cena: 11 095,00 zł
szt.
zobacz więcej
Duchessa Idro Steel Duchessa Idro Steel
Producent: La Nordica
Cena: 11 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
Iside Idro Iside Idro
Producent: Thermorossi
Cena: 16 047,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł na pellet Ferroli Breta Kocioł na pellet Ferroli Breta
Producent: Ferroli
Cena: 7 945,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kocioł pelletowy Nordica Extraflame PK 15kW Kocioł pelletowy Nordica Extraflame PK 15kW
Producent: La Nordica
Cena: 21 747,00 zł 24 164,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kocioł pelletowy Nordica Extraflame PK 20kW Kocioł pelletowy Nordica Extraflame PK 20kW
Producent: La Nordica
Cena: 24 390,00 zł 27 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kocioł pelletowy Nordica Extraflame PK 30kW Kocioł pelletowy Nordica Extraflame PK 30kW
Producent: La Nordica
Cena: 27 810,00 zł 30 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kokkola Kokkola
Producent: Thermorossi
Cena: 9 238,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piecyk C.O Ferolli Breta Piecyk C.O Ferolli Breta
Cena: 7 620,00 zł 11 720,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl