Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Rzetelna firma

Pompy ciepła – Wodzisław Śląski

Oferujemy pompy ciepła również w Wodzisławiu Śląskim. Pośród licznych alternatyw, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na ciepło, ta technologia wypada szczególnie interesująco. Najważniejszym atutem pomp ciepła jest i wysoka proekologiczność. Przyjazny stosunek do środowiska naturalnego wydaje się natomiast koniecznością w czasach, gdy tak wiele mówi się o szkodach, jakie swoimi działaniami człowiek wyrządził przyrodzie. Ciepło dostarczane do wnętrza domu czerpane jest wprost z natury i tylko od Państwa decyzji zależy, czy postanowicie zainstalować układ pozyskujący ciepło z powietrza, wody, czy głębi ziemi.

Ta ostatnia opcja łączy się ze sporym kosztem, z jakim trzeba się liczyć, robiąc odwiert głębinowy. Rozwiązanie to cechuje się jednak atutami, których brak instalacjom czerpiącym ciepło z wody i powietrza. Najważniejszą zaletą gruntowych pomp ciepła z kolektorem pionowym jest fakt, że temperatura ziemi na określonej głębokości nie jest zależna od zmian pogody, podczas gdy pompy pozyskujące ciepło z powietrza i wody muszą się mierzyć z tą niedogodnością. Zdaniem ekspertów, największe właściwości ciepłonośne mają podziemne strumienie wodne, najgorzej natomiast wypada odbiór ciepła z warstw suchego piasku. Warto dodać, że głębokość odwiertów pod pompy ciepła nie przekracza 100 m.

Jeśli chodzi o pompy czerpiące ciepło z powietrza (tzw. pompy powietrze-woda), należy mieć na uwadze, że ich wydajność znacznie obniża się, wraz ze spadkiem temp zewnętrznej. Dobierając właściwe rozwiązanie, należy zatem uprzednio określić zapotrzebowanie na energię cieplną, którą będą Państwo czerpali. Tylko w ten sposób można dostosować właściwą technologię do potrzeb i okoliczności.

Jeśli potrzebują Państwo specjalistów z zakresu doboru pomp ciepła w Wodzisławiu Śląskim i okolicy, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Pompy ciepła – Wodzisław ŚląskiNie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl