Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Producent
Cena
 • od
  do

Rzetelna firma

 Kotły na ekogroszek – ekologiczne spalanie węgla

Kotły na ekogroszek mogą być ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Spalanie węgla kojarzy się często z zanieczyszczaniem powietrza i czarnym dymem unoszącym się z komina. Jednak kotły na ekogroszek, spełniające wymogi klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012 czy założenia Ecodesignu z Rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1189, emitują stosunkowo mało dwutlenku węgla, związków siarki czy tlenków azotu. Dzięki stosowanym przez producentów rozwiązaniom zapewniającym optymalną temperaturę spalania i dopalania spalin – od specjalnych wkładów ceramicznych po zaawansowane konstrukcje turbulatorów – kotły na ekogroszek uzyskują czystość spalin porównywalną z kotłami zasilanymi innymi paliwami stałymi. Przy tym urządzenia te są bardzo ekonomiczne w eksploatacji – ze względu na wysoką kaloryczność węgla można spalić go mniej niż paliwa innego rodzaju.

 Kotły na ekogroszek – sklep online 499.pl z ofertą firmy SAS

Przez długi czas spalanie węgla kojarzyło się z kotłami zasypowymi górnego spalania, które ze względu na swoją konstrukcję i niewystarczającą temperaturę spalania emitowały ogromną ilość zanieczyszczeń. Ich całkowitym przeciwieństwem są nowoczesne i ekologiczne kotły na ekogroszek. Sklep online 499.pl proponuje swoim klientom urządzenia renomowanego producenta – firmy SAS. Dzięki zastosowanym w nich palnikom retortowym, specjalnym elementom ceramicznym i turbulatorom spalin osiągają bardzo wysoką sprawność i spełniają wymogi dla kotłów 5 klasy oraz zasady Ecodesign. W naszym sklepie online oferujemy kotły na ekogroszek firmy SAS o mocach 17, 23, 29 i 36 kW. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi korzystnymi cenami.

 Ekogroszek – ekologiczny węgiel

Ekogroszek to węgiel o granulacji z przedziału od 5 do 25 mm, bez miału i kamieni. Dzięki niewielkim i wystandaryzowanym rozmiarom może być łatwo stosowany w kotłach na ekogroszek z podajnikami automatycznymi. Ekogroszek zawiera bardzo niewielką ilość siarki, dobry ekogroszek ma jej w swym składzie poniżej 1%. Węgiel dobrej jakości ma niską wilgotność i niedużą zawartość popiołu – mniejszą niż 10%. Za sprawą tych parametrów wybieranie popiołu może się odbywać rzadziej, co podnosi wygodę użytkowania kotłów na ekogroszek. Węgiel dobrej jakości ma niską spiekalność oznaczaną tzw. liczbą Rogi. Najlepszy ekogroszek osiąga w tej skali wartości poniżej 10. Kotły na ekogroszek osiągają wysoką wydajność dzięki sporej kaloryczności stosowanego w nich węgla – ekogroszek często przekracza poziom 24 MJ/kg.

Kocioł SAS EFEKT 14 kW ekogroszek Kocioł SAS EFEKT 14 kW ekogroszek
Producent: SAS
Cena: 17 064,00 zł 18 960,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
 • promocja
Kocioł SAS EFEKT 17 ekogroszek Kocioł SAS EFEKT 17 ekogroszek
Producent: SAS
Cena: 19 380,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Kocioł SAS EFEKT 23 kW ekogroszek Kocioł SAS EFEKT 23 kW ekogroszek
Producent: SAS
Cena: 18 585,00 zł 20 650,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
 • promocja
Kocioł SAS EFEKT 29 kW ekogroszek Kocioł SAS EFEKT 29 kW ekogroszek
Producent: SAS
Cena: 18 040,00 zł 20 500,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
 • promocja
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl