Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Rzetelna firma

Pompy ciepła – Racibórz

Oferowane przez nas pompy ciepła są dostępne również w Raciborzu i okolicach. Pompy ciepła to nie tylko rozwiązanie w pełni ekologiczne, ale też sposób na niemałe oszczędności. W zestawieniu z tradycyjnymi źródłami ciepła pompy wypadają naprawdę korzystnie. Koszt całorocznego ogrzewania budynku o powierzchni 200 m² wynosi 7700 PLN brutto, jeśli obiekt ogrzewany jest gazem, sporo ponad 10 000 PLN, kiedy do ogrzewania używany jest olej opałowy oraz zaledwie 3300 PLN, kiedy obiekt wyposażony jest w pompę ciepła! Ciepło wykorzystywane w tego typu instalacjach może pochodzić z różnych źródeł. Pośród rozwiązań dostępnych na rynku można wymienić pompy ciepła czerpiące energię z głębi ziemi, z wody oraz z powietrza.

Innym wielkim atutem pomp ciepła jest fakt, że instalacje tego typu praktycznie nie generują hałasu. Jedynym wyjątkiem jest tu jednostka zewnętrzna pomp ciepła typu powietrze-woda. Charakterystyczny odgłos pracy tej części instalacji to po prostu szmer pracującego śmigła wentylatora. Dlatego też montowanie jednostki zewnętrznej pompy ciepła regulowane jest odpowiednimi przepisami, które każą stawiać je w określonej odległości od granicy działki. Hałas wytwarzany przez maszynę nie może też przekraczać 40 decybeli podczas pracy nocnej, ponieważ mogłoby to przeszkadzać sąsiadom. Pompy wodne i gruntowe nie stwarzają trudności tego typu, warto jednak pamiętać, że do instalacji pompy ciepła czerpiącej energię z ziemi niezbędny jest wcześniejszy odwiert.

Na marginesie warto wspomnieć nieco nietypową odmianę pompy ciepła, która zasilana jest temperaturą wody. Mowa tu o rodzaju instalacji, która energię cieplną czerpie z wody odprowadzanej do kanalizacji. To doskonały sposób na możliwie najbardziej oszczędne odzyskanie ciepła z wody już raz podgrzanej.

Pompy ciepła to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się praktycznie w każdym miejscu, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu mieszkańców Raciborza i okolic.

Pompy ciepła – RacibórzNie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl