Facebook Google Maps YouTube Blog

Rzetelna firma

Kotły dużej mocy: 80 kW – 8 MW

Ogrzewanie obiektów o większej kubaturze wymaga stosowania kotłów o dużej mocy, zdolnych wytworzyć wystarczającą ilość ciepła. Systemy centralnego ogrzewania przeznaczone do dużych obiektów: budynków wielorodzinnych, biurowych, przemysłowych czy obiektów użyteczności publicznej, jak przedszkola, szkoły, przychodnie czy urzędy muszą być zasilane przy wykorzystaniu bardzo wydajnych urządzeń, ponieważ koszty dostarczania ciepła bywają w takich przypadkach bardzo wysokie. W ofercie naszego sklepu internetowego z kotłami o dużej mocy są piece na biomasę i pellet. To przede wszystkim flagowe modele wiodących światowych producentów pieców, między innymi takich firm jak Ekogreń, HKS Lazar czy Windhager.

Oprócz tego klientom proponujemy mobilne nagrzewnice na pellet Orte wolnostojące, które doskonale sprawdzą się w zakładach przemysłowych. Dzięki temu hale czy pomieszczenia użytkowane sporadycznie nie muszą mieć dodatkowego źródła ciepła, a wystarczy ogrzewania przy pomocy specjalistycznych nagrzewnic.

Gdzie się sprawdzą kotły o dużej mocy?

W jakich budynkach występuje zapotrzebowanie na kotły o dużej mocy? To przede wszystkim hale magazynowe czy produkcyjne, obiekty sportowe i rekreacyjne, czy budynki związane z produkcją rolną: pomieszczenia obór, chlewni, kurników czy szklarni. Ogrzewanie tak dużych powierzchni stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego też dobranie odpowiedniego kotła o dużej mocy przeznaczonego do wielkogabarytowych budynków jest trudne. Duże powierzchnie są narażone na szybsze wychładzanie. Przede wszystkim dużo w nich także powierzchni pozbawionych przegród – obszernych pomieszczeń czy klatek schodowych, które sprawiają, że ciepło nie rozchodzi się równomiernie. Oprócz tego zwykle korzysta z takich miejsc większa liczba użytkowników, a co za tym idzie – częściej otwierane są w nich drzwi wyjściowe. Sprzyja to szybszemu uciekania kotłów.

Urządzenia pracujące w takich trudnych warunkach muszą zapewniać nie tylko wysoką efektywność energetyczną i utrzymywać koszty ogrzewania na niskim poziomie, ale także dawać możliwość sprawnej obsługi i długiego bezawaryjnego działania. Dlatego też wybór pieców o dużej mocy stanowi najlepsze rozwiązanie tego problemu.

Kotły C.O. dużej mocy – specyficzne wymagania

Kotły C.O. dużej mocy dają możliwość podłączenia do nich zbiorników paliwa o pojemności zapewniającej pracę przez dłuższy czas. Istotna jest też łatwość jednorazowego uzupełniania większej ilości opału. Kolejną sprawą o kluczowym znaczeniu jest wydajność podajników paliwa dopasowana do dużego zapotrzebowania urządzeń tego typu. Kotły dużej mocy bardzo często są używane do pracy z wieloma obiegami wody – sterowniki w nich montowane powinny więc być zoptymalizowane także pod tym kątem.

Kotły dużej mocy, choć są zwykle bardzo wydajne, to jednak potrzebują dużych ilości paliwa, a w wyniku ich pracy powstaje znaczna ilość popiołu. W związku z tym dobrze, gdy montowane w nich systemy odpopielania są w dużym stopniu zautomatyzowane i zapewniają możliwość łatwego usuwania popiołu.

SF
Kondensacyjny
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl