Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Rzetelna firma

Pompy ciepła – Rybnik

W czasach, w których tak dużo mówi się o potrzebie odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych, rozwiązania, które szanują środowisko są szczególnie pożądane. Pompy ciepła, które oferujemy naszym Klientom z Rybnika, należą do takich właśnie urządzeń. Istota działania pomp ciepła opiera się na odzysku energii zgromadzonej w gruncie, powietrzu albo wodzie. Aby system mógł działać, potrzeba wzbudzić go przy użyciu prądu elektrycznego. Jak zatem widać, jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść przy pozyskiwaniu energii cieplnej typ sposobem, jest koszt prądu. Natomiast i ten można wyeliminować, korzystając z instalacji fotowoltaicznych.

Chociaż pompy ciepła mogą się wydawać technologią eksperymentalną, warto zauważyć, że ich sposób działania praktycznie niczym nie różni się od pracy lodówki albo klimatyzatora, jest to więc innowacyjny sposób na wykorzystanie technologii znanych od dziesięcioleci. Podobnie jak lodówka grzeje na zewnątrz, by móc chłodzić w środku, tak pompa ciepła wykorzystuje niższą temperaturę na zewnątrz do zwiększania temperatury pomieszczeń. Wymienniki ciepła umieszcza się pod powierzchnią gruntu lub wody, natomiast jeśli do grzania wykorzystywana jest temperatura powietrza, instaluje się jednostki zewnętrzne wyposażone w wentylatory. Energia pozyskana z zewnątrz trafia na medium, którym może być na przykład woda albo glikol. Medium oddaje energię wewnątrz obiektu, ogrzewając instalację centralnego ogrzewania, po czym wraca do wymiennika. Praca całego układu jest możliwa dzięki zasilanej prądem elektrycznym sprężarce, pompie oraz skraplaczowi. Wielokrotne powtórzenie ruchu obiegowego w układzie, a także ciśnienie wytworzone przez sprężarkę, sprawiają, że temperatura w instalacji rośnie.

Naszym Klientom z Rybnika oferujemy nie tylko pompy ciepła o najwyższej efektywności, ale też szerokie i specjalistyczne doradztwo branżowe. Zachęcamy do kontaktu!

Pompy ciepła – RybnikNie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl