Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Rzetelna firma

Kotły na pellet – Żory

Dla naszych Klientów z Żor i okolic przygotowaliśmy szeroki wybór kotłów na pellet. Piece tego typu mogą z powodzeniem konkurować z ogrzewaniem gazowym i węglowym - i to w wielu aspektach. Sprawą najważniejszą pozostaje fakt, że kotły na pellet są rozwiązaniem ekologicznym, które jedynie w ograniczony sposób wpływa na środowisko naturalne. Paliwo tego typu emituje CO2 na niskim poziomie, natomiast po spaleniu tony biomasy pozostaje jedynie pięć kilogramów popiołu, który w dodatku jest nietoksyczny. W zestawieniu z „brudnymi” źródłami energii pellet jawi się również jako bardziej wydajny, warto bowiem zanotować, że tona biomasy jest ekwiwalentem nawet 470 litrów oleju opałowego oraz blisko sześciuset metrów sześciennych gazu.

Wysoka kaloryczność paliwa nie jest jedyną zaletą pieców na pellet. Pośród innych atutów warto wymienić niemal bezobsługowość kotłów tego typu, ich wysokie walory estetyczne oraz fakt, że łatwo utrzymać je w czystości. Jeśli więc są Państwo mieszkańcami Żor i okolic, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów na pellet.

Jaki kocioł na pellet wybrać?

Wybierając kocioł na pellet, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednią moc oraz wielkość urządzenia. Nie bez znaczenia pozostaje także pojemność zbiornika zasypowego oraz dodatkowe opcje, jakie oferują producenci konkretnych modeli urządzeń. Inną okolicznością, na którą należy zwrócić uwagę, jest kształt i wymiary kotłowni projektowanej pod instalację pieca na pellet. Budując pomieszczenia zaplecza, warto również pomyśleć o takim rozplanowaniu przestrzeni, by z kotłownią mógł sąsiadować magazyn paliwa, z którego to automatyczny podajnik będzie mógł dostarczać pellet bezpośrednio do kotła.

Kotły na pellet – ŻoryNie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl