Facebook Google Maps YouTube Blog

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją na rynku, cena produktu może być nieaktualna. Prosimy o kontakt przed zakupem, celem potwierdzenia ceny.

Kontakt i dane firmy

 

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW - prefinansowanie Czyste Powietrze

Cena: 25 116,00 zł 25116.00ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: HKS lazar

1px Opis

Zapraszamy do negocjacji cen!

Lazar Smart Fire 41

Jedyny Polski kocioł w pełni zgazowujący pellet

 

Kocioł Lazar został wykonany z myślą o oszczędności czasu i sił swoich użytkowników. Dzięki rozbudowanemu systemowi czyszczenia oraz szufladzie do składowania popiołu użytkownik może cieszyć się wysokim poziomem komfortu. Aby wyczyścić wymiennik należy co parę dni poruszać dźwignią która jest sprzężona z czyszczakami znajdującymi się w kanałach spalinowych. Dotykowy sterownik umożliwia sterowanie 2 obiegami grzewczymi (z zaworem mieszającym) oraz czujnikiem pogodowym, sterowanie pompę c.w.u oraz pompą cyrkulacyjną. Urządzenie spala pellet w temperaturze 1100°C przy udziale wentylatora wyciągowego. Tworzą się optymalne warunki do powstawania gazu drzewnego którego zapłon następuje bezpośrednio nad palnikiem. Czujnik temperatury spalin na bieżąco przesyła informację do sterownika który w czasie rzeczywistym modyfikuje parametry procesu aby zapewnić maksimum wydajności. Dzięki spalaniu w wysokiej temperaturze wymiennika jest w stanie pobrać więcej energii cieplnej w porównaniu do konwencjonalnych kotłów pelletowych. Realne oszczędności z tego tytułu sięgają 5-10 %.

 

 Budowa

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW - prefinansowanie Czyste Powietrze

Zasobnik na pellet jest wbudowany w urządzenie dzięki czemu ni wymaga one dużej ilości miejsca w kotłowni. Pozwoliło to także ograniczyć ilość dodatkowych podajników przez co kocioł zużywa mniej prądu niż inne rozwiązania dostępne na rynku.Nad palnikiem znajduje się ceramiczna płyta które po osiągnięciu odpowiedniej temperatur dopala cząsteczki lotne zawarte w spalinach co ogranicza emisje zanieczyszczeń do atmosfery. Dzięki zastosowaniu zestawowi zabezpieczenia powrotu, (TV KIT) jako jeden z nielicznych na polskim rynku kocioł posiada 7 letni okres gwarancji. Wnętrze kotła zaizolowane jest warstwą wełny mineralnej która ogranicza straty ciepła. Obudowa malowane jest wysokogatunkową farbą proszkową co wspólnie ze starannym wykonaniem poszczególnych jej elementów zapewnia wysoki poziom prezencji urządzenia. 

 

Sterowanie

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW - prefinansowanie Czyste Powietrze

Sterownik kotła czyli PLUM ecotouch 800P to zaawansowane urządzenie sterujące kotłem oraz automatyką instalacji. Dzięki dużemu dotykowemu ekranowi obsługa jest bardzo prosta i wygodna. Menu jest posortowane według kategorii ustawień dzięki czemu szybko znajdziemy i zmienimy interesujący nas parametr. Na każdym etapie możemy skorzystać z funkcji "info" które dokładnie opisuje za co odpowiada dana funkcja. Sterownik pracuje w oparciu o algorytm fuzzy logic. Dane do niego są dostarczane przez foto komórkę oraz czujnik temperatury spalin- dzięki temu kocioł precyzyjnie ustawia dawkę paliwa potrzebną do zaspokojenia zapotrzebowania na ciepło przez budynek. W standardzie sterownik obsługuje takie funkcję jak: Harmonogram czasu pracy, sterowanie sezonowe, kontrola szczelności komory paleniskowej, dopasowanie prędkości obrotowej wentylatora z możliwością korekty, stan poziomu paliwa..

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW - prefinansowanie Czyste Powietrze

 

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW - prefinansowanie Czyste Powietrze

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl