Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW EXCLUSIVE

Cena: 28 941,00 zł 28941.00ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: HKS lazar
Kod produktu: 994_20210806152337

1px Opis

Zapraszamy do negocjacji cen!

Lazar Smart Fire 15 EXCLUSIVE

Najwyższy komfort użytkowania w rozsądnej cenie

 

Wersja Exclusive to zmodyfikowana wersja sprawdzonego kotła Smar Fire. Aby jak najbardziej ograniczyć wymagane czynności obsługowe, kocioł został wyposażony w:

  • Sondę lambda
  • Automatyczne czyszczenie wymiennika
  • Automatyczne odpopielanie
  • Moduł internetowy
  • Automatyczne czyszczenie palnika

Kocioł Lazar został wykonany z myślą o oszczędności czasu i sił swoich użytkowników. Dzięki rozbudowanemu systemowi czyszczenia oraz szufladzie do składowania popiołu użytkownik może cieszyć się wysokim poziomem komfortu. Aby wyczyścić wymiennik należy co parę dni poruszać dźwignią która jest sprzężona z czyszczakami znajdującymi się w kanałach spalinowych. Dotykowy sterownik umożliwia sterowanie 2 obiegami grzewczymi (z zaworem mieszającym) oraz czujnikiem pogodowym, sterowanie pompę c.w.u oraz pompą cyrkulacyjną. Urządzenie spala pellet w temperaturze 1100°C przy udziale wentylatora wyciągowego. Tworzą się optymalne warunki do powstawania gazu drzewnego którego zapłon następuje bezpośrednio nad palnikiem. Czujnik temperatury spalin na bieżąco przesyła informację do sterownika który w czasie rzeczywistym modyfikuje parametry procesu aby zapewnić maksimum wydajności. Dzięki spalaniu w wysokiej temperaturze wymiennika jest w stanie pobrać więcej energii cieplnej w porównaniu do konwencjonalnych kotłów pelletowych. Realne oszczędności z tego tytułu sięgają 5-10 %.

 

 

 Budowa

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW EXCLUSIVE

Zasobnik na pellet jest wbudowany w urządzenie dzięki czemu ni wymaga one dużej ilości miejsca w kotłowni. Pozwoliło to także ograniczyć ilość dodatkowych podajników przez co kocioł zużywa mniej prądu niż inne rozwiązania dostępne na rynku.Nad palnikiem znajduje się ceramiczna płyta które po osiągnięciu odpowiedniej temperatur dopala cząsteczki lotne zawarte w spalinach co ogranicza emisje zanieczyszczeń do atmosfery. Dzięki zastosowaniu zestawowi zabezpieczenia powrotu, (TV KIT) jako jeden z nielicznych na polskim rynku kocioł posiada 7 letni okres gwarancji. Wnętrze kotła zaizolowane jest warstwą wełny mineralnej która ogranicza straty ciepła. Obudowa malowane jest wysokogatunkową farbą proszkową co wspólnie ze starannym wykonaniem poszczególnych jej elementów zapewnia wysoki poziom prezencji urządzenia. 

 

Zestaw pompowy "TV-KIT"

Na wyposażeniu kotła znajduje się kompletna grupa zabezpieczenia powrotu. Jej zadaniem jest podnoszenie temperatury wody na wejściu kotła do 55°C w celu zapobiegania tzw. korozji niskotemperaturowej. Zjawisko to następuje wskutek różnicy temperatur w płaszczu wodnym kotła. Objawia się skraplaniem wilgoci zawartej w paliwie wewnątrz wymiennika. Efektem końcowym jest utrudnione czyszczenie oraz skrócenie żywotności kotła. Konstrukcja zestawu TV-KIT zapobiega temu zjawisko i zapewnia prawidłowe parametry pracy. Dodatkową korzyścią jest standardowo rozszerzona gwarancja na szczelność wymiennika która wynosi 7 lat.

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW EXCLUSIVE

 

 

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW EXCLUSIVE

 

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 41kW EXCLUSIVE

1px Dane techniczne

Certyfikat Ecodesign/Ekoprojekt TAK
Klasa kotła V
Maksymalna wydajność grzewcza na C.O.[kW] 15
Sprawność [%] 22
Mechaniczne czyszczenie palnika Tak
Sposób czyszczenia wymiennika Pół-automatyczny (dźwignia)
Częstotliwość czyszczenia wymiennika co 5 dni poruszyć dźwignią
Częstotliwość czyszczenia komory paleniskowej co 5-10 dni
Liczba obsługiwanych obiegów C.O 2 z mieszaczami
Programator tygodniowy Tak
Średnica przewodu spalinowego [mm] 120
Ciąg kominowy - minimalny [Pa] 1-8
Temperatura spalin [st C] 55-120
Zasilanie/powrót [cal] 1
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl