Facebook Google Maps YouTube Blog

Blog - strona 1

1px Do czego służy podajnik w kotle i kiedy warto go mieć?
Do czego służy podajnik w kotle i kiedy warto go mieć?

Jeśli chodzi o ogrzewanie domu, kotły na pellet stają się coraz bardziej popularne. Ale czym jest podajnik w kotle na pelet i kiedy warto go mieć? Kotły na pellet spalają paliwo stałe w formie granulatu drzewnego. Granulat jest podawany za pośrednictwem automatycznego podajnika ślimakowego. Jest to szczególnie przydatne w przypadku kotłów o dużej mocy, gdyż wymagają one regularnego dostarczania paliwa. Kocioł na pellet posiada system automatycznego rozpalania paliwa, co znacznie ułatwia codzienną obsługę.

czytaj całość »
1px Opłacalność ogrzewania kotłami na biomasę
Opłacalność ogrzewania kotłami na biomasę

Czy wiesz, że ogrzewanie kotłami na biomasę może przynieść nie tylko korzyści dla środowiska, ale także znaczące oszczędności w domowym budżecie? W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób zwraca uwagę na zrównoważony rozwój i racjonalne zarządzanie energią, warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej. W tym artykule przedstawiamy opłacalność ogrzewania kotłami na biomasę oraz korzyści, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie.

czytaj całość »
1px Co to znaczy, że kocioł jest piątej klasy?
palenisko

Istnieje bardzo wiele sposób na ogrzanie swojego domu. W dobie kryzysu klimatycznego oraz coraz wyższych kosztów energii, naturalnie poszukujemy jak najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Producenci coraz częściej proponują nam kotły na pellet, drewno czy węgiel V klasy. Co to takiego oznacza?

czytaj całość »
1px Zalety użytkowania kotłów na ekogroszek
Zalety użytkowania kotłów na ekogroszek

W dobie rosnących cen paliw oraz kryzysu klimatycznego kotły na ekogroszek wydają się kuszącą opcją podczas podejmowania decyzji dotyczącej sposobu ogrzewania swojego domu. W końcu sama nazwa spalanego w tych piecach paliwa brzmi bardzo ekologicznie. Czy warto zatem ogrzewać dom kotłem na ekogroszek, a jeśli tak – to dlaczego? Odpowiedzi w naszym artykule!

czytaj całość »
1px Czy kotły na pellet pomogą rozwiązać problem smogu?
Czy kotły na pellet pomogą rozwiązać problem smogu?

Cały świat boryka się z problemem smogu. Jak się okazuje, nie jest to dylemat wyłącznie dużych metropolii, ale także mniejszych miejscowości. Jak się okazuje, winowajcą często bywa niesprawny, niewydajny i nieekologiczny piec służący do ogrzewania domu. Czy można temu zaradzić? Oczywiście! Rozwiązaniem jest montaż wysokiej klasy kotłów na pellet, które odznaczają się ecodesignem. Co to oznacza i jak mogą pomóc rozwiązać problem smogu?

czytaj całość »
1px Proekologiczne trendy w produkcji kotłów
Proekologiczne trendy w produkcji kotłów

Jeszcze kilka lat tego ekologiczne ogrzewanie brzmiało jak mit, a piece c.o. na pellet czy inne paliwo służyły do spalania… tak naprawdę wszystkiego. Obecnie w czasach zwiększonej świadomości i wyraźnie zauważalnych trendów proekologicznych zmiana sposobu ogrzewania na takie sprzyjające środowisku nie jest niczym dziwnym. Podejmujemy szereg różnych działań, które mają przyczynić się do zminimalizowania negatywnego wpływu ogrzewania na naszą planetę. Stąd też powstało wiele proekologicznych trendów, jeśli chodzi o produkcję kotłów c.o.

czytaj całość »
1px Nowość: Ogrzewacz tarasowy na pellet
Nowość: Ogrzewacz tarasowy na pellet

Chociaż za naszymi oknami pojawiły się już długie i zimne wieczory, a krajobraz nabrał szarych barw ,wciąż możemy cieszyć się przyjemnymi posiedzeniami na werandzie lub tarasie. Wszystko to za sprawą  ogrzewacza tarasowego POB Qube. To proste, lecz efektywne rozwiązanie, które ogrzeje i rozjaśni każdą przestrzeń. Zasilany ekologicznym pelletem nie wymaga podłączenia do wyciągu spalin. Może być stawiany w dogodnym dla nas miejscu. Różne konfiguracje kolorystyczne sprawią, że z łatwością dopasujesz go do aranżacji twojego tarasu. Dzięki Qube sezon na przyjęcia na wolnym powietrzu możesz rozpocząć wcześniej. Żywy ogień nie tylko dostarczy przyjemnego ciepła, lecz stworzy również niepowtarzalną atmosferę dla ciebie i twoich bliskich.

czytaj całość »
1px Na długie jesienne wieczory coś dla najmłodzszych- kolorowanka oraz hisoryjka z obrazkami

Jeśli jesienną porą nie masz pomysłu na zabawę z dziećmi, zapraszamy do pobrania darmowych książeczek. Można wydrukować, czytać, kolorować i świetnie się przy tym bawić. Przy okazji pomogą najmłodszym w nabywania świadomości ekologicznej. Kliknij na wybrany obrazek aby pobrać interesujące cię plik.

 

kolorowanka smog w maciejowicach
Pobierz kolorowankę

 

 

przygody stasia
Pobierz historyjkę z obrazkami

czytaj całość »
1px Pomagamy w doborze #czystepowietrze
Pomagamy w doborze #czystepowietrze

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nowej zakładki, w której znajdują się wyselekcjonowane urządzenia spełniające podwyższone standardy nowej wersji programu dofinansowań "Czyste powietrze".  Wybór takiego kotła zwiększa wysokość przyznawanego grantu nawet o 3 000zł (w sumie 45% wartości kotła, nie więcej niż 9 000zł) w porównaniu do standardowych urządzeń. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska promuje tym samym urządzenia których emisja cząstek stałych jest na poziomie mniejszym lub równym  20 mg/m

Zakładkę można odwiedzić korzystając z poniższego linku:

https://499.pl/pl/c/Podwyzszony-standard-Czyste-powietrze/1625

 

1px Ecodesign dla kotła Biawar Pellux Compact
Ecodesign dla kotła Biawar Pellux Compact

Kocioł na pellet Pellux Compact uzyskał certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań Ecodesign/Ekoprojekt. Tym samym urządzenie może brać udział we wszystkich programach dotacji, w tym najbardziej znanym: "Czyste powietrze". To doskonały moment na zakup urządzenie, gdyż obecny upusty sięgają nawet 2 000zł , a urządzenia są na stanie magazynowym

czytaj całość »
1px Nowa wersja kotła Rakoczy Firemax
Nowa wersja kotła Rakoczy Firemax

Firma Rakoczy już nieraz udowodniła że potrafi dostosować swoje produkty do wymagań i oczekiwań swoich klientów. Najnowszą kontynuacją tej praktyki jest przystosowanie kotła FIREMAX do współpracy z zasobnikiem wolnostojącym. Elastyczne połączenie między palnikiem a układem podającym pozwala umiejscowić zasobnik w dowolnie wybranym miejscu (podajnik może mieć długość od 1,3 do nawet 3m). Użytkownik może też wybrać po której stronie ma znajdować się sam palnik (lewo, prawo, przód). Sam zasobnik ma 250l pojemności i jest malowany proszkowo. Czy Państwo już wiedzą jaka wersja będzie najlepiej prezentować się z waszej kotłowni? Jeśli mają Państwo wątpliwości prosimy o kontakt z naszym zespołem- po zapoznaniu się ze zdjęciami i poznaniu wymiarów dobierzemy odpowiednią aranżację.

czytaj całość »
1px Wymiana kotła- co? jak? kiedy?
Wymiana kotła- co? jak? kiedy?

Posiadasz urządzenie na paliwo stałe który nie posiada klasy 5 emisji spalin? Nowe ustawy i rozporządzenie określają które. Z pewnością zainteresuje Cię nasz krótki poradnik na temat terminów, zasad i możliwych dofinansowań. Zapraszamy do lektury :)

czytaj całość »
1px Uwaga: Hermann Beckers

Niniejszym informujemy, że Pan Hermann Beckers, hermannbeckers12@gmail.com, nie ma nic wspólnego z naszą firmą. Prosimy nie płacić mu żadnych pieniędzy.

 

Hiermit teilen wir Ihnen mit, dass Herr Hermann Beckers, hermannbeckers12@gmail.com, nichts mit unserem Unternehmen zu tun hat. Bitte zahlen Sie ihm kein Geld.

 

We hereby inform you that Mr. Hermann Beckers, hermannbeckers12@gmail.com, has nothing in common with our company. Please do not pay him any money.

 

Настоящим сообщаем, что г-н Герман Бекерс, hermannbeckers12@gmail.com, не имеет никакого отношения к нашей компании. Пожалуйста, не платите ему деньги.

 

1px Sposoby czyszczenia wymiennika

W dzisiejszym wpisie skupimy się na mechanicznym czyszczeniu wymiennika. Każdy kocioł ma wymiennik, ale czy każdy jest prosty w czyszczeniu? Jak można zmniejszyć zużycie paliwa? Co się dzieje gdy kocioł zarasta sadzą? Jak wybrać najbardziej optymalny mechanizm czyszczący? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Pozostałe technologie zwiększające komfort użytkowania kotła już wkrótce na naszym blogu, zapraszamy!

czytaj całość »
1px Program Czyste Powietrze

Szanowni Państwo mieliśmy okazję konsultować dwa artykuły na temat Programu Czyste Powietrze.
Zachęcamy do lektury oraz uczestnictwa w programie!

czytaj całość »
1px Gorszy pellet: wady taniego opału

Użytkownicy kotłów opalanych pelletem już to wiedzą, ale zainteresowani dopiero kupnem takiego kotła powinni wiedzieć, że cena tego opału niekoniecznie jest dobrym kryterium podczas jego zakupu. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że pellety różnią się między sobą pod względem jakości, a co za tym idzie – kaloryczności oraz wydajności podczas spalania.

czytaj całość »
1px Kominki na pellet: estetyka i praktycyzm

Ekonomiczne i praktyczne zalety ogrzewania domostw pelletem są znane i coraz częściej doceniane przez konsumentów w kraju i zagranicą. Jest to paliwo o wysokiej kaloryczności, wydajne, ekologiczne, z zerowym niemal śladem węglowym, do tego łatwo dostępne i niezbyt drogie, dlatego kotły na pellet cieszą się niemalejącym zainteresowaniem i często są wybierane jako źródło energii cieplnej w budynkach mieszkalnych, publicznych, produkcyjnych i in. Pellet najczęściej wykonany jest ze sprasowanych wiórów drzewnych, nic dziwnego więc, że szybko pojawiła się koncepcja wykorzystania go nie tylko jako opału w kotłach CO, ale i… kominkach.

czytaj całość »
1px Sprzęgło hydrauliczne – do czego służy?

Niektóre budynki wyposażone są w odrębne instalacje hydrauliczne o różnej wysokości przepływów, które zasilane są z jednego źródła o własnym obiegu. Sytuacja taka ma miejsce w przypadku, gdy na przykład w obiekcie jest kilka autonomicznych pionów z własnymi pompami połączonych szeregowo, albo kocioł zasila jednocześnie obieg grzewczy z grzejnikami konwekcyjnymi, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe i zbiornik na ciepłą wodę użytkową. Jak zsynchronizować pracę tak różnych instalacji? Z pomocą przychodzi sprzęgło hydrauliczne. Do czego ono służy?

czytaj całość »
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl