Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Akcesoria do urządzeń marki Kostrzewa

Firma Kostrzewa jest szeroko znanym polskim producentem znakomitych, proekologicznych kotłów, z tradycjami sięgającymi końca lat siedemdziesiątych. Przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjnym i bardzo rozbudowanym działem badawczo-rozwojowym, który dzięki wyspecjalizowanym laboratoriom i współpracy z instytutami naukowo-badawczymi rozwija konstrukcję wytwarzanych urządzeń, wprowadzając wiele innowacji i rozwiązań podnoszących ich efektywność, energooszczędność i czyniących je bardziej przyjaznymi dla środowiska naturalnego.

Systemy sterowania: czujniki i regulatory

Nowoczesne systemy sterowania pracą wszystkich urządzeń składających się na system centralnego ogrzewania przyczyniają się do szybkiego osiągania optymalnej temperatury we wszystkich pomieszczeniach, przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów eksploatacji. Dostępne u nas czujniki pozwalają na dostarczanie sterownikowi kotła m.in. informacji o temperaturze zewnętrznej, temperaturze panującej w poszczególnych pomieszczeniach, czy o składzie wytwarzanych spalin, np. ilości zawartego w nich tlenu. Dzięki temu komputer nadzorujący proces spalania może kontrolować pracę kotła, dobierając odpowiednio jego moc, ilość używanego paliwa oraz powietrza. Regulatory i panele sterujące, w które można dodatkowo wyposażyć kotły Kostrzewa dają możliwość ustawiania pożądanej temperatury, zależnie od modelu pokazują też dane o pracy systemu ogrzewania. Za ich pośrednictwem użytkownik może łatwo i komfortowo nie tylko nadzorować funkcjonowanie wszystkich urządzeń, ale też programować ich działanie – także zdalnie, przy wykorzystaniu modułów internetowych.

Dodatki poprawiające efektywność działania i komfort obsługi

Jedną z większych zalet używania nowoczesnych systemów centralnego ogrzewania jest ich znaczna automatyzacja, która zwiększa komfort użytkowników, ograniczając konieczne prace obsługowe i konserwacyjne do absolutnego minimum. Stosowanie dostępnych u nas zbiorników na opał pozwala na zmniejszenie częstotliwości wizyt w kotłowni, ponieważ jednorazowe zapełnienie ich paliwem pozwala na bardzo długi okres samodzielnej pracy bez ingerencji ze strony użytkownika.

Zapewnienie optymalnej temperatury spalania pozwala na efektywne wykorzystywanie paliwa i ograniczanie emisji szkodliwych substancji. Palniki Kostrzewa z naszego sklepu internetowego można doposażyć w akcesoria podnoszące sprawność ich działania. Jedną z możliwości utrzymywania temperatury w odpowiednim przedziale jest stosowanie specjalnych wkładek ceramicznych do zamontowania w palnikach. Elementy ceramiczne magazynują ciepło i utrzymują je po rozgrzaniu przez dłuższy czas. Dzięki temu zużycie paliwa może być mniejsze, koszty eksploatacyjne niższe, a spaliny lepiej oczyszczone.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl