Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły Lazar – nowoczesne urządzenia od firmy działającej od 1937 roku

Przedsiębiorstwo produkujące kotły Lazar to polska firma rodzinna, której początki sięgają 1937 roku. Dziś firma wytwarza kotły przeznaczone do systemów centralnego ogrzewania, w tym modele spalające biomasę w postaci pelletu drzewnego lub drewna oraz kotły na ekogroszek. Kotły Lazar dzięki stosowanym w nich proekologicznym rozwiązaniom spełniają wymagania 5 klasy według PN-EN 303-5:2012, wymogi EcoDesign/Ekoprojekt z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE, a także warunki określane przez niemiecką BAFA (Bundesamt für Wirtschaft Ausfuhrkontrolle). Firma Lazar dysponuje rozbudowaną siecią sprzedażowo-serwisową na terenie Polski. Urządzenia produkowane przez HKS LAZAR są eksportowane do wielu krajów europejskich, zarówno należących do UE (m.in. Francja, Niemcy czy Czechy), jak i pozostających poza wspólnotą (np. Rosja).

Kotły Lazar – wysoka jakość potwierdzona nawet 7-letnią gwarancją

Rozwiązania stosowane w kotłach Lazar należą do najnowocześniejszych spośród dostępnych na rynku. Producent wykorzystuje elementy ceramiczne, systemy automatycznego czyszczenia wymienników czy palników, a także komfortowe odpopielanie czy podawanie paliwa, w tym za pomocą systemów próżniowych. Procesy projektowania i produkcji kotłów są realizowane przy wsparciu nowoczesnych technologii cyfrowych, przedsiębiorstwo używa zrobotyzowanych urządzeń spawalniczych, laserowych przecinarek do blach czy najnowocześniejszych pras CNC. Dbałość o każdy etap produkcji sprawia, że kotły Lazar są urządzeniami o bardzo wysokiej jakości. Na nowo wprowadzane do oferty modele firma udziela aż 7-letniej gwarancji.

Kotły Lazar – interesująca oferta dla zwolenników pelletu, drewna i węgla

Wśród oferowanych przez firmę Lazar kotłów znajdują się modele przeznaczone do spalania węgla w postaci ekogroszku – kocioł Grant o mocy 24 kW z żeliwnym palnikiem retortowym, który uzyskuje sprawność sięgającą 90,5%. HKS LAZAR produkuje także kotły zgazowujące drewno – np. Holz Master z pojemną komorą na drewno mieszczącą fragmenty o długości 50 cm, który osiąga sprawność 90,6%. W asortymencie firmy znajdują się także pelletowe kotły kondensacyjne Interfire, które osiągają sprawność na poziomie 104,4% dzięki wykorzystaniu znajdującej się w spalinach pary wodnej.

Duża grupa kotłów Lazar to urządzenia zasilane pelletem. Firma proponuje kotły z linii SmartFire o różnych mocach, z możliwością stosowania zbiorników zewnętrznych o dużej pojemności, także z podawaniem próżniowym oraz opcjonalnym systemem automatycznego odpopielania. Urządzenia linii SmartFire są dostępne także w wersji Compact. Propozycją dla użytkowników, których mocno ogranicza ilość dostępnego w kotłowni miejsca, są kotły z serii Focus ze zbiornikiem pelletu umieszczonym w górnej części urządzenia.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl