Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły Lazar – nowoczesne urządzenia grzewcze

Przedsiębiorstwo produkujące kotły Lazar to polska firma rodzinna, której początki sięgają 1937 roku. Dziś firma wytwarza kotły przeznaczone do systemów centralnego ogrzewania, w tym modele spalające biomasę w postaci pelletu drzewnego lub drewna oraz kotły na ekogroszek. Kotły c.o. Lazar dzięki stosowanym w nich proekologicznym rozwiązaniom spełniają wymagania 5 klasy według PN-EN 303-5:2012, wymogi EcoDesign/Ekoprojekt z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE, a także warunki określane przez niemiecką BAFA (Bundesamt für Wirtschaft Ausfuhrkontrolle). Firma Lazar dysponuje rozbudowaną siecią sprzedażowo-serwisową na terenie Polski, której jesteśmy członkiem.  Dlatego znajdą Państwo u nas szeroki wybór urządzeń tej marki. Piece Lazar eksportowane są do wielu krajów europejskich, zarówno należących do UE (m.in. Francja, Niemcy czy Czechy), jak i pozostających poza wspólnotą.

Kotły Lazar – wysoka jakość potwierdzona nawet 7-letnią gwarancją

Rozwiązania stosowane w kotłach Lazar należą do najnowocześniejszych spośród dostępnych na rynku. Producent wykorzystuje elementy ceramiczne, systemy automatycznego czyszczenia wymienników czy palników, a także komfortowe odpopielanie czy podawanie paliwa, w tym za pomocą systemów próżniowych. Procesy projektowania i produkcji kotłów są realizowane przy wsparciu nowoczesnych technologii cyfrowych, przedsiębiorstwo używa zrobotyzowanych urządzeń spawalniczych, laserowych przecinarek do blach czy najnowocześniejszych pras CNC. Dbałość o każdy etap produkcji sprawia, że kotły Lazar są urządzeniami o bardzo wysokiej jakości. Na nowo wprowadzane do oferty modele firma udziela aż 7-letniej gwarancji.

Kotły Lazar – interesująca oferta dla zwolenników pelletu, drewna i węgla

Wśród oferowanych przez firmę Lazar kotłów znajdują się modele przeznaczone do spalania węgla w postaci ekogroszku – kocioł Grant o mocy 24 kW z żeliwnym palnikiem retortowym, który uzyskuje sprawność sięgającą 90,5%. HKS LAZAR produkuje także kotły zgazowujące drewno – np. Holz Master z pojemną komorą na drewno mieszczącą fragmenty o długości 50 cm, który osiąga sprawność 90,6%. W asortymencie firmy znajdują się także pelletowe kotły kondensacyjne Interfire, które osiągają sprawność na poziomie 104,4% dzięki wykorzystaniu znajdującej się w spalinach pary wodnej.

Duża grupa kotłów Lazar to urządzenia zasilane pelletem. Firma proponuje kotły z linii SmartFire o różnych mocach, z możliwością stosowania zbiorników zewnętrznych o dużej pojemności, także z podawaniem próżniowym oraz opcjonalnym systemem automatycznego odpopielania. Urządzenia linii SmartFire są dostępne także w wersji Compact. Propozycją dla użytkowników, których mocno ogranicza ilość dostępnego w kotłowni miejsca, są kotły z serii Focus ze zbiornikiem pelletu umieszczonym w górnej części urządzenia.

Nowoczesne piece Lazar w naszej ofercie

Wśród naszego asortymentu klienci znajdą wyłącznie najnowocześniejsze piece Lazar, a szeroki wybór urządzeń pozwoli dopasować odpowiednie urządzenie do każdego wnętrzu. Jakie piece znajdują się w naszej ofercie?

  • Kondensacyjne piece Lazar na pellet to innowacyjne urządzenia, które w całości pobierają, przekształcają i wykorzystują ciepło zawarte w spalinach. Sprawność tych kotłów jest bardzo wysoka, bo przekracza 100% – wynosi 104,4%.
  • Kotły Lazar seria SmartFire to piece, w których zasobnik jest wbudowany w urządzenie. Dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca w kotłowni. Może znajdować się z przodu lub boku kotła, w zależności od wybranego modelu. Dostępne są warianty od 11 do nawet 40kW.
  • Kotły Lazar seria Exclusive to urządzenia dedykowane najbardziej wymagającym klientom. To zmodyfikowana wersja równie popularnego kotła SmartFire. Różnią się one tym, że piece z serii Exclusive są jeszcze bardziej zautomatyzowane i praktycznie bezobsługowa. Posiadają automatyczne czyszczenie wymiennika, odpopielanie i czyszczenie palnika, a do tego mają moduł internetowy umożliwiające sterowanie telefonem.
  • Kotły Lazar na ekogroszek to alternatywa dla pieców pelletowych. W naszej ofercie znajdują się kotły w V klasie emisji spalin, które są intuicyjne w obsłudze i charakteryzują się wysoką sprawnością.
  • Kotły Lazar zgazowujące to kolejna seria pieców, które z kolei w procesach spalania jako paliwo wykorzystują drewno. Dzięki procesom zgazowania sprawność tego typu kotłów jest trzykrotnie wyższa niż w przypadku standardowego spalania tego surowca.
Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 31kW Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 31kW
Producent: HKS lazar
Cena: 24 981,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl