Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
 • od
  do

Rzetelna firma

TARCZA ANTYSMOGOWA – KOMPLEKSOWA OCHRONA DOMU PRZED SMOGIEM

 

Kiedy powietrze na zewnątrz jest złej jakości, zwykle stajemy przed niełatwym wyborem. Mianowicie – czy wentylować dom świeżym, ale mocno zanieczyszczonym powietrzem zewnętrznym? Czy jednak zaprzestać wentylowania domu, powodując niezdrowy zaduch? Niestety, nawet stosowanie urządzeń antysmogowych często nie zabezpieczy nas przed niekontrolowanym napływem smogu do pomieszczeń na przykład poprzez nieszczelności budynku. Aby rozwiązać ten problem, firma PRO-VENT opracowała kompletny system wentylacji antysmogowej budynków – jest to tzw. TARCZA ANTYSMOGOWA.

 

Wentylacja budynku bez systemu tarczy antysmogowej

Wentylacja budynku bez systemu tarczy antysmogowej

 

System, jakim jest tarcza antysmogowa zapewnia stały i kontrolowany dopływ wyłącznie świeżego powietrza pozbawionego zanieczyszczeń, nawet pomimo wysokiego zapylenia PM1, PM2.5 czy PM10. W istocie rozwiązanie polega na zintegrowanej współpracy dwóch innowacyjnych urządzeń. Są to: rekuperator np. PRO-VENT MISTRAL oraz elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy PRO-VENT CLEAN R, o skuteczności filtracji cząstek stałych na poziomie 99,95% !

Tarcza antysmogowa przede wszystkim dostarcza do budynku wyłącznie powietrze oczyszczone – bez smogu. Dodatkowo zabezpiecza budynek przed niekontrolowanym napływem zanieczyszczeń z zewnątrz. Zapewnia również wydajną i energooszczędną pracę całego systemu wentylacji mechanicznej.

 

JAK DZIAŁA TARCZA ANTYSMOGOWA?

Wentylacja budynku z systemem tarczy antysmogowej

Wentylacja budynku z systemem tarczy antysmogowej

 

System Tarczy antysmogowej polega na ścisłej współpracy dwóch innowacyjnych urządzeń firmy PRO-VENT. Mianowice są to: rekuperator PRO-VENT MISTRAL oraz elektro-jonizacyjny antysmogowy filtr powietrzaPRO-VENT CLEAN R. Zanieczyszczone powietrze trafia w pierwszej kolejności do rekuperatora. Następnie podlega niezwykle skutecznej filtracji cząstek stałych przez urządzenie CLEAN R, na poziomie nawet do 99,95% ! Za pomocą automatyki rekuperatora można uruchomić specjalną funkcję tarczy antysmogowej. Rekuperator utrzymuje wtedy kontrolowane nadciśnienie, zatem pilnuje, aby do budynku w sposób niekontrolowany nie napływało zanieczyszczone powietrze bezpośrednio z zewnątrz. Dodatkowo, specjalnie zaprojektowana automatyka rekuperatora może w sposób zintegrowany sterować urządzeniem CLEAN R.

Tarcza antysmogowa jest więc rozwiązaniem idealnym dla Inwestorów, którzy planują budowę lub modernizację obiektu wyposażonego w rekuperację. Po pierwsze zapewni skuteczną i oszczędną wentylację budynku. Wyeliminuje również ryzyko niekontrolowanego napływu powietrza zanieczyszczonego do budynku. Po trzecie zapewni napływ wyłącznie oczyszczonego i zdrowego powietrza do wszystkich wentylowanych pomieszczeń. Dzięki temu cały budynek będzie wypełniony jedynie powietrzem uzdatnionym, czystym i zrewitalizowanym, bez smogu.

 

PRZYKŁAD SKUTECZNOŚCI TARCZY ANTYSMOGOWEJ

Jako przykład prezentujemy pomiary, które wykonał Klient korzystający z systemu Tarczy antysmogowej w swoim domu jednorodzinnym.

Wartości stężenia pyłu zawieszonego w pokoju gościnnym

Wartości stężenia pyłu zawieszonego w pokoju gościnnym

Natomiast pomiary stężenia pyłu zawieszonego w salonie, z działającym systemem Tarczy antysmogowej ukazywały:

PM 2,5 : 3,3 µg/m3
PM10: 5,0 µg/m3

REDUKCJA ZANIECZYSZCZEŃ O 97%!

 

TARCZA ANTYSMOGOWA – ELEMENTY SKŁADOWE SYSTEMU

 

PIERWSZY ELEMENT – REKUPERATOR PRO-VENT MISTRAL

 

Nowoczesne rekuperatory z serii MISTRAL PRO oraz MISTRAL SMART z wymiennikami przeciwprądowymi, jako jedyne na rynku mogą być wyposażone w specjalnie zaprojektowaną automatykę Tarczy Antysmogowej

 

PRO-VENT MISTRAL SMART 300 EC

PRO-VENT MISTRAL SMART 300 EC

 

PRO-VENT MISTRAL PRO 950 EC

PRO-VENT MISTRAL PRO 950 EC

 

 

 

REKUPERATORY PRO-VENT MISTRAL PRO i MISTRAL SMART:

 • wyposażone w przeciwprądowy wymiennik do odzysku ciepła,
 • wysoki realny odzysk ciepła 85% ÷ 96%,
 • 100%-szczelny bypass wymiennika,
 • niski pobór energii elektrycznej,
 • ciche i niezawodne wentylatory EC,
 • wygodna, intuicyjna automatyka z funkcją tarczy antysmogowej.

 

DRUGI ELEMENT: ELEKTRO-JONIZACYJNY ANTYSMOGOWY FILTR POWIETRZA CLEAN R

Elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy PRO-VENT CLEAN R służy do głębokiej rewitalizacji powietrza wentylowanego. Montuje się go za rekuperatorem PRO-VENT MISTRAL. W przeciwieństwie do tradycyjnych oczyszczaczy powietrza, swoim działaniem obejmuje wiele pomieszczeń w budynku jednocześnie. W niezwykle skuteczny sposób oczyszcza powietrze z cząstek stałych (PM10, PM2.5, PM1), nawet o 99,95%! Należy pamiętać, że wielkość filtra antysmogowego powinna być dopasowana do wielkości rekuperatora. 

Współpraca rekuperatora PRO-VENT MISTRAL PRO oraz elektro-jonizacyjnego filtra antysmogowego PRO-VENT CLEAN R

Współpraca rekuperatora PRO-VENT MISTRAL PRO oraz elektro-jonizacyjnego filtra antysmogowego PRO-VENT CLEAN R

 

Filtr antysmogowy działa na zasadzie elektroaktywnej neutralizacji, a następnie separacji wszelkich zanieczyszczeń w opatentowanej technologii Stopfield®. Powietrze może być również nasycone zdrowymi ujemnymi aerojonami.

Oczyszczone i uzdatnione powietrze przepływa systemem kanałów wentylacyjnych do wszystkich wentylowanych pomieszczeń. Przepływ powietrza przez CLEAN R jest wymuszony przez rekuperator MISTRAL.

DZIAŁANIE URZĄDZENIA PRO-VENT CLEAN R:

 • niezwykle skuteczna filtracja cząstek stałych (PM1, PM 2.5, PM10),
 • likwidacja bakterii i wirusów,
 • redukcja uciążliwych zapachów i szkodliwych gazów,
 • ujemna prozdrowotna jonizacja powietrza,
 • monitoring jakości powietrza,
 • skuteczność filtracji na poziomie 99,95%!

 

ELEMENT OPCJONALNY: BEZPRZEPONOWY GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA PRO-VENT GEO

Wentylacja budynku z systemem tarczy antysmogowej

Wentylacja budynku z systemem tarczy antysmogowej
i bezprzeponowym gruntowym wymiennikiem ciepła PRO-VENT GEO

Za wyborem GWC PROVENT-GEO przemawia szereg korzyści. Jest to choćby komfort cieplny, bezobsługowa praca instalacji, a co najważniejsze, oszczędności energii.

Mówiąc o komforcie cieplnym, wynikającym ze stosowania wymiennika gruntowego należy mieć na uwadze przede wszystkim radykalne ograniczenie strat wentylacyjnych zimą. GWC warunkuje bowiem optymalną pracę wymiennika do odzysku ciepła w centrali. Chroni przed mrozem, dostarczając do rekuperatora powietrze o stabilnej, dodatniej temperaturze. Ma to szczególne znaczenie w momencie, gdy korzystamy z funkcji Tarczy antysmogowej, ponieważ utrzymanie nadciśnienia w budynku wiąże się ze spadkiem sprawności temperaturowej odzysku ciepła na wymienniku. GWC PRO-VENT GEO w rzeczywistości w sposób znaczący poprawia jakość pracy rekuperatora. Natomiast użytkownikowi daje oszczędności z tytułu obniżonych kosztów ogrzewania obiektu w porównaniu do systemu bez GWC.

 

Gruntowy wymiennik ciepła GWC PRO-VENT GEO 400 

Gruntowy wymiennik ciepła GWC PRO-VENT GEO 400

 

Cennym atutem bezprzeponowego gruntowego wymiennika ciepła PROVENT-GEO jest jego efektywna praca w okresie letnich upałów. Mianowicie przez całą dobę mogą dostarczać do budynku powietrze chłodne, o temperaturach nawet + 16oC, +17oC, znacznie redukując koszty związane z chłodzeniem budynku.

Co bardzo istotne, GWC PRO-VENT GEO również oczyszcza powietrze z zarodników pleśni i grzybów w ponad 86% i 97%. W związku z tym, nawet gdy użytkownik wyłączy urządzenie CLEAN R, do budynku nieprzerwanie dostarczane będzie powietrze czystsze niż na dworze. Co więcej, GWC PRO-VENT GEO jest wyrobem bezpiecznym – posiada pełną rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej oraz atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.

 

SPOSOBY MONTAŻU GWC PRO-VENT GEO

Wymienniki gruntowe PROVENT-GEO mogą być umieszczone na przykład na terenie zielonym, obok budynku. Jednak coraz powszechniejszy staje się montaż w obrysie fundamentowym budynku lub pod płytą fundamentową. W szczególności dla budynków użyteczności publicznej gdy działka jest niewielka. Jeżeli i tak jest wykonywany wykop pod fundament, obniża się wtedy kosz robocizny. Wymienniki projektowane pod budynkami mają rozstawy pomiędzy wybranymi rzędami płyt. Są więc nieco większe niż te montowane pod terenem zielonym. Po drugie, dzięki powiększonemu buforowi pracują efektywniej. Inne możliwe miejsca posadowienia GWC to tereny pod parkingami, podjazdami, itp.

 

TARCZA ANTYSMOGOWA – PRZYKŁADY KONFIGURACJI

KONFIGURACJa

 

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl