Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły Biawar – produkty firmy z 50-letnimi tradycjami

Kotły Biawar to jedne z najpopularniejszych urządzeń grzewczych w Polsce, jak i na całym świecie. Początki działania firmy Biawar sięgają 1968 roku, kiedy to przedsiębiorstwo rozpoczęło swą działalność pod nazwą Zakład Doświadczalny Predom-Sprzęt. Dwa lata później firma zmieniła nazwę na Fabryka Urządzeń Grzewczych i rozpoczęła produkcję pierwszych ogrzewaczy wody. Po kolejnych przekształceniach własnościowych przedsiębiorstwo stało się jedną z firm szwedzkiego holdingu Nibe. Koncern Nibe AB działa na całym świecie, kontrolując ponad 30 firm wytwarzających urządzenia grzewcze i będąc liderem sprzedaży w krajach skandynawskich. Nibe-Biawar łączy w swoim działaniu wieloletnią tradycję białostockiego producenta kotłów ze szwedzką technologią. Kotły Biawar są wytwarzane z dużą dbałością o jakość wyrobów – już w 1998 roku wdrożono System Zarządzania Jakością ISO 9001. Dziś urządzenia firmy są sprzedawane pod marką Pellux. Jednym z podstawowych celów przedsiębiorstwa jest rozwijanie energooszczędnych produktów, które znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz zakładach przemysłowych. Wszystkie kotły Pellux są stale ulepszane tak, by jak najmniej oddziaływały na środowisko. Stoi za tym między innymi pełne zautomatyzowanie systemów grzewczych. Podawanie paliwa, kontrola spalania, czyszczenie wymiennika czy sterowanie instalacją przebiegają praktycznie bezobsługowo, co zapewnia maksymalną wygodę, komfort i łatwość obsługi.

Kotły Pellux – komfortowa obsługa i wydajna praca

Nowoczesne kotły Pellux są projektowane z myślą o zapewnieniu długiego czasu działania, wysokiej wydajności i jak najprostszej obsługi. W związku z tym wiele funkcji kotła jest całkowicie lub częściowo zautomatyzowanych. Urządzenia są wyposażane w wygodne i łatwe w użytkowaniu panele dotykowe, dające możliwość kontroli wszystkich funkcji kotła. Po zamontowaniu opcjonalnego modułu internetowego pracą pieca można sterować także na odległość za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Sterowniki kotłów Pellux wykorzystują algorytmy Fuzzy Logic 2 dla zapewnienia doboru optymalnych warunków spalania i umożliwiają korzystanie z czujników pogodowych.

W kotłach Pellux są montowane pojemne zbiorniki opału, mieszczące od 200 do 300 litrów peletu. Jest on transportowany do palnika za pośrednictwem podajnika ślimakowego. Doborem odpowiedniej ilości paliwa i powietrza zarządza sterownik kotła. Ekologiczne kotły Pellux są również wyposażone w funkcję automatycznego czyszczenia wymiennika, rusztu oraz palnika, co czyni ich eksploatację bardzo komfortową. Czynności wymagające uwagi użytkownika to przede wszystkim systematyczne usuwanie popiołu i uzupełnianie poziomu peletu w zbiorniku.

Kotły Pellux z firmy Biawar – najlepsze rozwiązanie dla domu

Produkowanie przez firmę Biawar kotły Pellux sprawdzą się znakomicie w domach jedno- i wielorodzinnych, choć mogą być stosowane również w mniejszych obiektach przemysłowych czy handlowych lub budynkach użyteczności publicznej. Urządzenia osiągają wysoką sprawność na poziomie 90–92%, a dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji ich obsługa nie nastręcza żadnych trudności. Kotły Pellux są objęte gwarancją producenta, której okres obowiązywania wynosi aż 5 lat w przypadku wymiennika kotła. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór pieców Pellux. Dostępne są serie Pellux 100 o mocy od 20 do 30kW, Pellux 200 Touch 20kW, a także kotły pellux compact 12kW. Dzięki temu każdy klient może dobrać odpowiednie urządzenie zgodnie ze swoimi preferencjami.

  • promocja
Kocioł pelletowy Biawar PELLUX SLIM 12kW +zasobnik 145 l Kocioł pelletowy Biawar PELLUX SLIM 12kW +zasobnik 145 l
Producent: Biawar Pellux
Cena: 15 045,00 zł 20 787,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł pelletowy Biawar PELLUX SLIM 18kW +zasobnik 145 l Kocioł pelletowy Biawar PELLUX SLIM 18kW +zasobnik 145 l
Producent: Biawar Pellux
Cena: 15 695,00 zł 21 525,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł pelletowy Biawar PELLUX SLIM 25kW +zasobnik 160 l Kocioł pelletowy Biawar PELLUX SLIM 25kW +zasobnik 160 l
Producent: Biawar Pellux
Cena: 16 128,00 zł 22 017,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł Biawar PELLUX 100 Touch 30kW z zasobnikiem 300 l Kocioł Biawar PELLUX 100  Touch 30kW z zasobnikiem 300 l
Producent: Biawar Pellux
Cena: 20 890,00 zł 27 429,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł Biawar Pellux 100 Touch 20kW z zasobnikiem 300 l Kocioł Biawar Pellux 100 Touch 20kW z zasobnikiem 300 l
Producent: Biawar Pellux
Cena: 19 375,00 zł 25 707,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl