Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kocioł na pellet: ekologiczne i oszczędne źródło ciepła

Każde źródło ciepła powinno być możliwie najbardziej efektywne, oszczędne, komfortowe i przyjazne dla środowiska. Kocioł na pellet spełnia wszystkie te wymogi. Dzięki wysokiej kaloryczności pelletu drewnianego, możliwe jest pozyskanie dużej ilości ciepła z jednostki paliwa. W połączeniu z bardzo dokładnym spalaniem sprawia to, że zużywa się stosunkowo niedużą ilość opału, co wpływa na ograniczanie kosztów ogrzewania. Zaawansowana automatyka, podajniki paliwa i systemy czyszczenia czy usuwania popiołu sprawiają, że dobry piec co na pelet zapewnia wysoki komfort użytkowania. Konstrukcje spełniające wymogi klasy 5 czy wymogi Ecodesign gwarantują olbrzymią redukcję pozostawianego śladu węglowego, poprawiając jakość powietrza.

Zalety kotłów na pellet

O popularności kotłów na pellet w dużej mierze decyduje wygoda ich użytkowania. Nowoczesne modele są w pełni zautomatyzowane, a po stronie ich użytkowników leży wyłącznie ustawienie odpowiedniej temperatury oraz uzupełnienie paliwa. Zaawansowane technologicznie systemy wykorzystywane w kotłach na pellet umożliwiają autonomiczną pracę urządzenia oraz dopasowanie jej trybu do temperatury w budynku, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa – zwłaszcza, jeśli kocioł na pellet służy także do ogrzewania wody użytkowej.

Pellet, który wykorzystywany jest do zasilania kotłów, nie pozostawia w kotłowni uciążliwych zabrudzeń z sadzy. Paliwo występuje pod postacią granulatu, co umożliwia przechowywanie go nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ponadto usunięty z kotłów na pellet popiół można ponownie wykorzystać – m.in. do użyźniania gleby.

Jak wybrać kocioł na pellet?

Wybór kotła na pellet nie powinien być przypadkowy – przed zakupem warto zwrócić uwagę na parametry i cechy urządzenia. Większość z nich sprzedawana jest w zestawie z automatycznymi palnikami, podajnikami, zbiornikami oraz automatyką, jednak w przypadku chęci wykorzystywania ich do przygotowywania ciepłej wody wymagane jest dokupienie zasobnika c.w.u. Moc kotła na pellet należy dostosować bezpośrednio do zapotrzebowania danego budynku oraz wybrać model, który będzie pasował do średnicy przyłącza kominowego.

Dodatkowo kocioł na pellet można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które jeszcze bardziej zwiększą komfort jego użytkowania, takie jak moduł WiFi lub palnik samoczyszczący.

Kocoł Metal Fach Slim pellet Kocoł Metal Fach Slim pellet
Producent: METAL-FACH
Cena: 15 129,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Kocoł Metal Fach Slim pellet mini Kocoł Metal Fach Slim pellet  mini
Producent: METAL-FACH
Cena: 14 883,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Metal Fach Grand pellet - automatyczne kocioł na pellet Metal Fach Grand pellet - automatyczne kocioł na pellet
Producent: METAL-FACH
Cena: 19 450,00 zł 20 910,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Metal Fach SEG BIO 15, 20, 30, 40kW Metal Fach SEG BIO 15, 20, 30, 40kW
Producent: METAL-FACH
Cena: 15 052,00 zł 16 912,50 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł na pellet Metal-Fach Smart pellet WF 20kW Kocioł na pellet Metal-Fach  Smart pellet WF 20kW
Producent: METAL-FACH
Cena: 16 421,00 zł 18 450,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł na pellet Metal-Fach Smart pellet WF 25kW Kocioł na pellet Metal-Fach  Smart pellet WF 25kW
Producent: METAL-FACH
Cena: 17 077,00 zł 19 188,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl