Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły zgazowujące Atmos

Kotły zgazowujące Atmos to urządzenia grzewcze czeskiej produkcji, spełniające wymogi klasy 5 oraz dyrektywy EcoDesign. Firma Atmos to rodzinna firma z niemal 90-letnim doświadczeniem na światowym rynku, co czyni z niej jednego z większych europejskich dostawców kotłów. Tak długoletnia działalność znacząco wpłynęła na rozwój rynku pieców c.o. na drewno. Kotły Atmos to ponad 90 typów kotłów, w tym aż 15 jest opatentowanych.  Asortyment obejmuje kotły zgazowujące drewno od 15 do 150 kW. Urządzenia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które ogrzewają swoje budynki drewnem. Charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz jakością, a do tego są w bardzo atrakcyjnej cenie.

Warto dodać, że oferta Atmos to nie tylko piece zgazowujące na drewno. W naszym asortymencie posiadały również kotły tej marki na pelety, kotły hybrydowe gazujące na węgiel i drewno, kotły trójkomorowe kombinowane na drewno i nie tylko. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy klient znajdzie coś odpowiedniego do swojego budynku.

Jak działają kotły zgazowujące?

Jak działają kotły zgazowujące i czemu zawdzięczamy ich wysoką efektywność? Wszystko to możliwe jest dzięki zjawisko pirolizy, czyli zgazowania drewna. W skrócie proces pirolizy polega na rozkładzie drewna bez udziału powietrza, z czego produktami rozkładu jest m.in. węgiel drzewny, prasmoła oraz gaz drzewny. W drewnie umieszczonym w kotle zgazowującym zachodzą różne zjawiska, zależnie od panującej temperatury. Pierwszym etapem jest podgrzewanie drewna w celu odparowania wilgoci. Następnie w nieco wyższej temperaturze, bez dostarczania tlenu, zachodzi proces karbonizacji, czyli uwalniania się gazu drzewnego. Wraz z dalszym wzrostem temperatury, powstały węgiel drzewny jest spalany, a uwolniony wcześniej gaz przedostaje się do właściwej komory spalania, gdzie w wysokiej temperaturze (sięgającej 1200˚C) pali się w obecności dostarczanego tlenu.

Warunki efektywnego działania kotłów Atmos

Aby proces spalania w kotle zgazowującym Atmos był bezpieczny i efektywny, drewno musi mieć odpowiedni poziom wilgotności — im mniejszy, tym lepiej. Optymalna wartość oscyluje w granicach 20%. Drewno, które byłoby bardziej mokre, powodowałoby wydzielanie zbyt dużej ilości pary wodnej i zmniejszało temperaturę spalania, tym samym obniżając funkcjonalność pieca. Ze względu na konieczność utrzymania wysokiej temperatury spalania, woda powracająca nie może być zbyt zimna. W związku z tym istnieje konieczność stosowania zbiorników buforowych czy akumulacyjnych z zaworami mieszającymi w instalacjach, w których pracują kotły Atmos zgazowujące drewno, pellety bądź węgiel.

Wyposażenie kotłów Atmos

Dostępne w naszym sklepie kotły Atmos zostały dodatkowo wyposażone w chłodzącą pętlę, która chroni urządzenie przed przegrzaniem. Oprócz tego wbudowano pojemną komorę na popiół, dzięki czemu jego usuwanie jest proste i dokładne. W tym miejscu warto wspomnieć, że oczyszczanie kotłów z popiołu jest istotnym czynnikiem dla ich bezawaryjnej oraz długiej eksploatacji. Kotły posiadają również termostat, który powoduje samoistne wyłączenie się urządzenia zaraz po spaleniu opału. To wszystko sprawia, że kotły Atmos to urządzenia bezpieczne, ekologiczne i bardzo efektywne. Oprócz tego piece Atmos można doposażyć w dodatkową armaturę hydrauliczną, zbiorniki buforowe akumulacyjne, sterowniki systemu ciepłej wody i nie tylko. W razie jakichkolwiek pytań, nasi doradcy służą pomocą. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Atmos D14P (bez palnika) Atmos D14P (bez palnika)
Producent: ATMOS
Cena: 11 709,60 zł 14 637,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Atmos D20P (bez palnika) Atmos D20P (bez palnika)
Producent: ATMOS
Cena: 19 323,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Atmos D21P (bez palnika) Atmos D21P (bez palnika)
Producent: ATMOS
Cena: 11 926,08 zł 14 907,60 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Atmos D25P (bez palnika) Atmos D25P (bez palnika)
Producent: ATMOS
Cena: 14 755,00 zł 16 039,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł ATMOS DC 100 Kocioł ATMOS DC 100
Producent: ATMOS
Cena: 48 609,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Kocioł ATMOS DC 32S - 5 klasa Kocioł ATMOS DC 32S - 5 klasa
Producent: ATMOS
Cena: 19 300,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Kocioł ATMOS DC 40SX - 5 klasa Kocioł ATMOS DC 40SX - 5 klasa
Producent: ATMOS
Cena: 19 980,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
Kocioł ATMOS Dc 70S - 5 klasa i ECODESIGN Kocioł ATMOS Dc 70S - 5 klasa i ECODESIGN
Producent: ATMOS
Cena: 31 200,00 zł 33 923,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
Kocioł do zgazowaniea drewna ATMOS DC 18S Kocioł do zgazowaniea drewna ATMOS DC 18S
Producent: ATMOS
Cena: 14 014,00 zł 15 571,00 zł
szt.
1pxzobacz więcej
  • promocja
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl