Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Rzetelna firma

Kotły na pellet – Wodzisław Śląski

Dla naszych Klientów z Wodzisławia Śląskiego przygotowaliśmy ofertę kotłów na pellet najwyższej klasy. Piece tego typu stają się dziś coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą ich proekologiczności. Piece na biomasę są bowiem bardzo wydajne, cechując się jednocześnie niskim poziomem emisji CO2. To jednak nie wszystko. Czystość ich działania objawia się z jednej strony nieporównywalnie niższym zadymieniem, z drugiej zaś znacząco obniżoną ilością odpadów po spalaniu. Szacuje się, że z tysiąca kilogramów spalonego pelletu, w piecu pozostaje zaledwie pięć kilogramów popiołu, który – co szczególnie warto podkreślić – jest nietoksyczny. Dzięki temu piece na biomasę są przyjazne środowisku i użytkownikom, ale też łatwiejsze do utrzymania w czystości. Kolejną zaletą kotłów na pellet jest również ich duża autonomiczność. Ingerencja operatora ogranicza się w zasadzie do podawania paliwa i okresowego sprzątnięcia paleniska. Warto zresztą dodać, że również problem dostarczania pelletu można zautomatyzować, instalując odpowiedni podajnik, który przesyła paliwo z pomieszczenia sąsiadującego z kotłownią.

Jeśli są Państwo mieszkańcami Wodzisławia Śląskiego i poszukują efektywnych kotłów na pellet, pozostajemy do Waszej dyspozycji!

Jak powstaje pellet?

Pellet to specjalistyczny granulat, który produkowany jest z wiórów i zrębów drewnianych. Innymi składnikami, których używa się przy produkcji biomasy, są trzciny. Pellet to surowiec w stu procentach ekologiczny – i to na kilku polach. Po pierwsze powstaje z odpadów drewnianych, pozwala zatem na zagospodarowanie całego ściętego drewna. Po drugie zaś do łączenia wiórów nie stosuje się żadnego toksycznego kleju. Naturalnym lepiszczem jest tu zawarta w drewnie lignina, która uwalnia się pod wpływam dużego nacisku pras oraz temperatury w procesie technologicznym.

Kotły na pellet – Wodzisław ŚląskiNie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl