Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Kocioł na pellet HKS LAZAR SmartFire 22kW- prefinansowanie Czyste Powietrze

Cena: 20 774,00 zł 20774.00ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: HKS lazar
Kod produktu: 996

1px Opis

Zapraszamy do negocjacji cen!

Lazar Smart Fire 22

Jedyny Polski kocioł w pełni zgazowujący pellet

 

Kocioł Lazar został wykonany z myślą o oszczędności czasu i sił swoich użytkowników. Dzięki rozbudowanemu systemowi czyszczenia oraz szufladzie do składowania popiołu użytkownik może cieszyć się wysokim poziomem komfortu. Aby wyczyścić wymiennik należy co parę dni poruszać dźwignią która jest sprzężona z czyszczakami znajdującymi się w kanałach spalinowych. Dotykowy sterownik umożliwia sterowanie 2 obiegami grzewczymi (z zaworem mieszającym) oraz czujnikiem pogodowym, sterowanie pompę c.w.u oraz pompą cyrkulacyjną. Urządzenie spala pellet w temperaturze 1100°C przy udziale wentylatora wyciągowego. Tworzą się optymalne warunki do powstawania gazu drzewnego którego zapłon następuje bezpośrednio nad palnikiem. Czujnik temperatury spalin na bieżąco przesyła informację do sterownika który w czasie rzeczywistym modyfikuje parametry procesu aby zapewnić maksimum wydajności. Dzięki spalaniu w wysokiej temperaturze wymiennika jest w stanie pobrać więcej energii cieplnej w porównaniu do konwencjonalnych kotłów pelletowych. Realne oszczędności z tego tytułu sięgają 5-10 %.

 

 Budowa

Kocioł na pellet HKS LAZAR SmartFire 22kW- prefinansowanie Czyste Powietrze

Zasobnik na pellet jest wbudowany w urządzenie dzięki czemu ni wymaga one dużej ilości miejsca w kotłowni. Pozwoliło to także ograniczyć ilość dodatkowych podajników przez co kocioł zużywa mniej prądu niż inne rozwiązania dostępne na rynku.Nad palnikiem znajduje się ceramiczna płyta które po osiągnięciu odpowiedniej temperatur dopala cząsteczki lotne zawarte w spalinach co ogranicza emisje zanieczyszczeń do atmosfery. Dzięki zastosowaniu zestawowi zabezpieczenia powrotu, (TV KIT) jako jeden z nielicznych na polskim rynku kocioł posiada 7 letni okres gwarancji. Wnętrze kotła zaizolowane jest warstwą wełny mineralnej która ogranicza straty ciepła. Obudowa malowane jest wysokogatunkową farbą proszkową co wspólnie ze starannym wykonaniem poszczególnych jej elementów zapewnia wysoki poziom prezencji urządzenia. 

Kocioł na pellet HKS LAZAR SmartFire 22kW- prefinansowanie Czyste Powietrze

Kocioł na pellet HKS LAZAR SmartFire 22kW- prefinansowanie Czyste Powietrze

1px Dane techniczne

Certyfikat Ecodesign/Ekoprojekt TAK
Klasa kotła V
Maksymalna wydajność grzewcza na C.O.[kW] 22
Sprawność [%] 90>
Mechaniczne czyszczenie palnika Tak
Sposób czyszczenia wymiennika Pół-automatyczny (dźwignia)
Częstotliwość czyszczenia wymiennika co 5 dni poruszyć dźwignią
Częstotliwość czyszczenia komory paleniskowej co 5-10 dni
Programator tygodniowy Tak
Średnica przewodu spalinowego [mm] 120
Ciąg kominowy - minimalny [Pa] 1-8
Temperatura spalin [st C] 60-130
Zasilanie/powrót [cal] 1
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl