Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Piecyki powietrzne na pellet

Piecyki powietrzne na pellet łączą w sobie dwie funkcje: dekoracyjną oraz grzewczą. Mogą służyć jako dodatkowe źródło ciepła, ale również z powodzeniem sprawdzą się jako urządzenie samodzielne. Ich ogromnym atutem jest użycie ekologicznego i ekonomicznego paliwa, jakim jest pellet – odpady drzewne (trociny) w postaci niewielkiego granulatu. Pellet jest stosunkowo tani i łatwo dostępny, a jego spalanie wiąże się z bardzo niskim poziomem emisji spalin. W naszym sklepie możecie Państwo znaleźć piecyki na pellet z nawiewem takich uznanych producentów jak Cadel, Ravelli, Edilkamin czy La Nordica.

Działanie piecyków powietrznych

Podstawą działania piecyków powietrznych jest tzw. wymuszona konwekcja. Jest to specjalny obieg powietrza, w którym jest ono tłoczone za pośrednictwem wewnętrznego wentylatora. Ogrzane przez urządzenie powietrze jest przekazywane bezpośrednio z paleniska na szybę. Powietrze wtórne swoim podmuchem dodatkowo oczyszcza szybę piecyka z sadzy. Piecyki powietrzne są również bardzo wygodne w obsłudze. Jedyne, co trzeba zrobić, to wsypać pellet do podajnika i wcisnąć przycisk rozpoczynający pracę urządzenia. Piecyki mogą być jedynym źródłem ogrzewania lub współpracować z innymi piecami CO.

Zamknięta komora spalania w kominkach powietrznych

Niektóre z dostępnych modeli posiadają również zamkniętą komorę spalania i przyłącze pobierające powietrze prosto z zewnątrz. Dzięki temu nie ma potrzeby montowania dodatkowego wlotu, który może powodować spadek temperatury w mieszkaniu lub domu. Komora jest w pełni hermetyczna, co przekłada się również na bezpieczeństwo użytkowania piecyka – skutki uboczne procesu spalania nie wydostają się do pomieszczenia, a specjalnymi kanałami na zewnątrz budynku. Nie ma również zagrożenia bezpośredniego kontaktu z ogniem. Szczelnie zamknięta komora spalania to także bardziej wydajna i ekonomiczna praca kominka powietrznego.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl