Facebook Google Maps YouTube Blog

Rzetelna firma

Kotły Windhager – austriacki lider technologii spalania pelletu

Firma Windhager to pochodzący z Austrii producent nowoczesnych rozwiązań do ogrzewania budynków, wytwarzający urządzenia pozwalające na całkowicie zautomatyzowane i praktycznie bezobsługowe dostarczanie ciepła. Przedsiębiorstwo oferujące kotły Windhager działa na rynku od 1921 roku i od początku swego istnienia zajmowało się produkcją źródeł ciepła opalanych drewnem. Zaczynając od prostych konstrukcji kominków, przedsiębiorstwo rozwinęło się w jednego z poważniejszych światowych dostawców kotłów automatycznych, opalanych pelletem i drewnem. Windhager jest obecny na rynkach krajów UE, ze szczególnie mocną pozycją na terenie Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Francji oraz samej Austrii. Kotły Windhager zasilane pelletem dostarczają ciepło w ponad 50 tysiącach domów na terenie całej Europy.

 

Piece Windhager – oferta dla każdego

W naszym asortymencie dostępne są flagowe piece Windhager wszystkich najpopularniejszych serii  wypuszczonych przez producenta. Kotły tego austriackiego producenta dostępne w ofercie sklepu 499.pl charakteryzują się niewielką mocą grzewczą. Dobraliśmy urządzenia, które będą doskonale odpowiadały potrzebom właścicieli domów jednorodzinnych. Dlatego znajdują się tutaj głównie kotły o mocy od 10 do około 30kW. Wszystkie urządzenia są w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu ich obsługa jest banalnie prosta. Co więcej, wyposażone zostały w czujniki poprawiające jakość i bezpieczeństwo pracy. W naszej ofercie klienci znajdą najpopularniejsze modele kotłów z takich serii jak BIOWIN LITE, BIOWIN TOUCH KLASSIK, BIOWIN TOUCH EXKLUSIV SL oraz BIOWIN TOUCH TREMIUM. Dostępne są również urządzenia z wyżej półki dla najbardziej wymagających z zastosowaniem układów pneumatycznych do podawania paliwa i odpopielania kotła.

Automatyczne kotły Windhager: komfort bezobsługowego ogrzewania

Automatyczne kotły Windhager są wyposażane w szereg nowoczesnych rozwiązań, które dają użytkownikowi niespotykany komfort korzystania z ciepła pozyskiwanego z biomasy, ograniczając niezbędne czynności do absolutnego minimum. W kotłach są montowane systemy automatycznego oczyszczania palnika, wymiennika ciepła oraz odpopielania. Popiół może być usuwany jedynie raz lub dwa razy w ciągu roku. W wybranych modelach firmy Windhager jest możliwość zastosowania usuwania i prasowania popiołu w wyjmowanym pojemniku. Zależnie od wybranego typu urządzenia, pellet może być dostarczany ze zintegrowanego zbiornika uzupełnianego co 5 dni w przypadku zasobnika mieszczącego 100 kg paliwa lub nawet co 10 dni przy zasobniku o pojemności 200 kg. Przy zastosowaniu oferowanego w kotłach Windhager z serii Touch Premium i Exklusiv pneumatycznego systemu podawania pelletu z zewnętrznego magazynu, uzupełnianie paliwa może się odbywać nawet tylko raz na sezon grzewczy.

Kotły C.O. Windhager z serii BioWin – 5 klasa i EcoDesign

Kotły C.O. Windhager są projektowane w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu oddziaływały na środowisko naturalne. Urządzenia z serii BioWin spełniają wszystkie wymogi dla kotłów klasy 5 oraz wymagania dyrektywy EcoDesign. Kotły są objęte 5-letnią gwarancją producenta, za wyjątkiem modelu Lite, dla którego okres gwarancyjny to 3 lata. Kotły Windhager z serii BioWin pozwalają na komfortowe korzystanie z zalet nowoczesnej technologii grzewczej i utrzymywanie kosztów eksploatacji na rozsądnym poziomie. Dzięki temu mogą być zakupione w ramach programu „Czyste powietrze”.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl