Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Producent
Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły Windhager – austriacki lider technologii spalania pelletu

Firma Windhager to pochodzący z Austrii producent nowoczesnych rozwiązań do ogrzewania budynków, wytwarzający urządzenia pozwalające na całkowicie zautomatyzowane i praktycznie bezobsługowe dostarczanie ciepła. Przedsiębiorstwo oferujące kotły Windhager działa na rynku od 1921 roku i od początku swego istnienia zajmowało się produkcją źródeł ciepła opalanych drewnem. Zaczynając od prostych konstrukcji kominków, przedsiębiorstwo rozwinęło się w jednego z poważniejszych światowych dostawców kotłów automatycznych, opalanych pelletem i drewnem. Windhager jest obecny na rynkach krajów UE, ze szczególnie mocną pozycją na terenie Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Francji oraz samej Austrii. Kotły Windhager zasilane pelletem dostarczają ciepło w ponad 50 tysiącach domów na terenie całej Europy.

 

Kotły Windhager: komfort bezobsługowego ogrzewania

Kotły Windhager są wyposażane w szereg nowoczesnych rozwiązań, które dają użytkownikowi niespotykany komfort korzystania z ciepła pozyskiwanego z biomasy, ograniczając niezbędne czynności do absolutnego minimum. W kotłach są montowane systemy automatycznego oczyszczania palnika, wymiennika ciepła oraz odpopielania. Popiół może być usuwany jedynie raz lub dwa razy w ciągu roku. W wybranych modelach firmy Windhager jest możliwość zastosowania usuwania i prasowania popiołu w wyjmowanym pojemniku. Zależnie od wybranego typu urządzenia, pellet może być dostarczany ze zintegrowanego zbiornika uzupełnianego co 5 dni w przypadku zasobnika mieszczącego 100 kg paliwa lub nawet co 10 dni przy zasobniku o pojemności 200 kg. Przy zastosowaniu oferowanego w kotłach Windhager z serii Touch Premium i Exklusiv pneumatycznego systemu podawania pelletu z zewnętrznego magazynu, uzupełnianie paliwa może się odbywać nawet tylko raz na sezon grzewczy.

Kotły Windhager z serii BioWin – 5 klasa i EcoDesign

Kotły Windhager są projektowane w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu oddziaływały na środowisko naturalne. Urządzenia z serii BioWin spełniają wszystkie wymogi dla kotłów klasy 5 oraz wymagania dyrektywy EcoDesign. Kotły są objęte 5-letnią gwarancją producenta, za wyjątkiem modelu Lite, dla którego okres gwarancyjny to 3 lata. Kotły Windhager z serii BioWin pozwalają na komfortowe korzystanie z zalet nowoczesnej technologii grzewczej i utrzymywanie kosztów eksploatacji na rozsądnym poziomie.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl