Facebook Twitter YouTube Blog

Kocioł WINDHAGER BioWIN 2 TOUCH KLASSIK 10-26kW

Cena: 29 510,00 zł 29510.00

ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

WINDHAGER BioWIN touch klassik
bezkompromisowy...
 
 
Kocioł WINDHAGER BioWIN 2 TOUCH KLASSIK 10-26kW


Cechujący się ponad przeciętną jakością wykonania, piec pelletowy został wykonany w oparciu o 20 lat doświadczenia firmy Windhager z urządzeniami na pellet. Dzięki połączeniu sprawdzonych rozwiązań i współczesnych innowacji, BioWin jest bezkonkurencyjny na rynku pelletowych urządzeń grzewczych. Poza standardowymi funkcjami takimi jak: automatyczne rozpalanie, modulację mocy, czyszczeniem przez przedmuch paliwa posiada funkcję które czynią go niemal urządzeniem bezobsługowym:

 • automatyczne czyszczenie wymiennika-kocioł wie ile zużył paliwa i jak bardzo zanieczyszczony jest wymiennik, gdy kocioł uzna to za stosowne, uruchomi czyszczaki wewnątrz wymiennika i kanałów spalinowych które usuną popiół z ich powierzchni. Taki mechanizm zdejmuje z nas obowiązek regularnego zaglądania do kotła, i ręcznego czyszczenia wymiennika. Pozwala to również zaoszczędzić na ilości spalonego paliwa (dzięki zwiększonej sprawności wynikającej z lepszego odbioru ciepła przez wymiennik)
 • automatyczne czyszczenie palnika-dzięki unikatowemu dwu etapowemu czyszczeniu palnika mamy gwarancję że nigdy nie będą w nim zalegały spieki czy niedopalone pellety. Pierwszy etap czyszczenia obejmuje otwarcie dolnej części palnika i wysypania się popiołu, w drugim etapie cały palnik lekko się unosi i opada w dół. Uderzenie rozbija kawałki spieków na drobniejsze części które są z łatwością usuwane do komory na popiół.
 • mechanizm doboru parametrów paliwa: sterownik nie wymaga wprowadzenia parametrów takich jak przerwa podawanie, podtrzymanie czy kaloryczność paliwa, a nawet nie posiada miejsca do ich wprowadzenia :) Wszystkim steruje precyzyjny algorytm analizujący dane z czujnika temperatury, czujnika spalin, sensora płomienia oraz mechanizmu podajnika pelletu. Wszystkie te informacje umożliwiają przeliczenie wartości opałowej przez kocioł a nawet przewidzenie jaka ilość będzie potrzebna aby zaspokoić 100% ciepła w domu. Choć wydaję  się to skomplikowane to wszystko co musimy wiedzieć to to, że niezależnie od jakości pelletu kocioł na bieżąco sobie wyliczy potrzebne parametry do jego optymalnego spalania
 • wentylator wyciągowy-proste w budowie urządzenie zamontowane standardowo na wylocie spalin z kotła która tworzy podciśnienie w komorze spalania, gwarantuje prawidło ciąg niezależnie od warunków atmosferycznych, tym samym eliminuje ryzyko tzw.cofki płomienia oraz stabilizuje pracę kotła.
 • dużo komora na popiół-przy rutynowej obsłudze jest to jedyny element który wymaga naszej uwagi. Producent zaleca czyszczenie raz na 14 dni
 

System aktywnej kontroli bezpieczeństwa

Wyjazd na narty, tropikalną wyspę albo do brata za granicę nie powinien być obarczony przejmowaniem się o nasz kocioł. Z Windhagerem w ogóle nie musimy się martwić o bezpieczeństwo naszego domu. Kocioł posiada szereg zabezpieczeń które zapewnią bezpieczną i wydajną pracę:
 • Presostat- na wypadek wykrycia spadku ciśnienia w kotle (np. na skutek rozszczelnienia) kocioł zacznie się wygaszać a wentylator wyciągowy zacznie pracować na pełnych obrotach aby ograniczyć wyciek spalin z kotła
 • STB ( Sicherheitstemperaturbegrenzer )- zabezpieczenie termiczne które po przekroczenie temperatury 90'C odłącza prąd od urządzenia aby nie dopuścić do zagotowanie się wody.
 • Śluza zabezpieczająca-mechanizm który uniemożliwia cofnięcie się płomienia do zasobnika z pelletem
 • Zbiornik z wodą- w przypadku gdy wszystkie powyższe zabezpieczenia zawiodą (nie odnotowane jeszcze takiej sytuacji) 5 litrów wody cały czas czuwa nad ślimakiem podającym. Jeśli jego temperatura przekroczy 90'C specjalny wosk ulegnie stopieniu i ugasi pożar

 

System sterowania cyklem grzewczym MES infinity

Kocioł WINDHAGER BioWIN 2 TOUCH KLASSIK 10-26kW

Mes to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Dzięki specjalnym algorytmom na bieżąco oblicza zapotrzebowanie na ciepło i wysyła informacje do automatu palenia kotła, który dostosowuje charakterystykę swojej pracy aby zapewnić maksymalny komfort i spalanie.

MES+ nie potrzebuje informacji o temperaturze wewnątrz budynku do zapewnienia pełnego komfortu jego mieszkańcom - jest to prawdziwy system pogodowy.

Za wyjątkową oszczędność kotła odpowiedzialny jest jego modulujący sposób działania palnika. Od 30% mocy dostarcza on jedynie taką ilość energii, jaka jest konieczna do osiągnięcia wybranych parametrów. Kocioł BioWIN 2 nie tworzy w ten sposób nadmiarów energetycznych, pomagając tym samym użytkownikowi oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. Dlatego zastosowanie zbiornika akumulacyjnego jest wymagane jedynie w przypadku, kiedy zapotrzebowanie cieplne lokalu jest mniejsze niż 50% mocy nominalnej kotła.

Kotły z tradycyjnym trybem pracy (włącz/wyłącz) pracują pełną mocą albo wcale (kotły na ekogroszek wchodzą w tryb podtrzymania żaru), aby dopasować się do zapotrzebowania energetycznego. Zbyt częste cykle rozpalania i wygaszania prowadzą do dużych strat energetycznych. BioWIN 2 od 30% swojej mocy bezstopniowo dostarcza dokładnie taką ilość energii cieplnej, na którą istnieje faktyczne zapotrzebowanie.

Kocioł WINDHAGER BioWIN 2 TOUCH KLASSIK 10-26kW                                  Kocioł WINDHAGER BioWIN 2 TOUCH KLASSIK 10-26kW

         Praca tradycyjnego kotła bez modulacji                                                                        Praca BioWin 2

 

O firmie:
Winhager-Austriacka to marka której początki sięgają 1921r. Początkowo specjalizowała się w prostych ogrzewaczach pomieszczeń by z czasem przejść do urządzeń z automatycznym podawaniem. Kotły BioWin są produkowane od ponad 20 lat. W tym czasie przeszły wiele zmian lecz idea pozostała ta sama: tworzyć wydajnie i bezobsługowe kotły z silnym naciskiem na jakość wykonania. Dzięki doświadczeniu nabytym przez lata firma jest liderem na rynku urządzeń grzewczych w Austrii, a i w Polsce przekonała już do siebie wiele osób.

Dane techniczne

Certyfikat Ecodesign/Ekoprojekt TAK
Klasa kotła V
Mechaniczne czyszczenie palnika Tak
Sposób czyszczenia wymiennika Automatyczny
Częstotliwość czyszczenia wymiennika co 12 miesięcy
Częstotliwość czyszczenia komory paleniskowej co 15-20 dni
Liczba obsługiwanych obiegów C.O 2
Sprawność [%] 94,4
Programator tygodniowy Tak
Temperatura spalin [st C] 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl