Facebook Google Maps YouTube Blog
1pxCzego szukasz?

Wypełnij poniższe pola i wybierz kocioł idealny dla ciebie!

Producent
Cena
  • od
    do

Rzetelna firma

Kotły EkoGreń EG-Pellet

Kotły EkoGreń EG-Pellet to zaawansowane pod względem technicznym urządzenia przeznaczone do pozyskiwania energii ze spalania biomasy w postaci pelletu drzewnego. Firma EkoGreń jest obecna na rynku od 1990 roku. Przy wytwarzaniu oferowanych przez siebie kotłów EG-Pellet stosuje najnowocześniejsze dostępne rozwiązania projektowe i metody produkcji pozwalające na uzyskiwanie znakomitej jakości i trwałości urządzeń. W 2004 roku przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat potwierdzający zgodność stosowanego systemu zarządzania jakością z wymogami normy ISO 9001, zaś w 2007 roku w firmie wdrożono System Zapewnienia Jakości oparty na wymaganiach określonych w Dyrektywne 97/23/EG Parlamentu Europejskiego i Rady (UE). Ciągłe starania podejmowane przez EkoGreń w obszarze systematycznej poprawy jakości produkowanych kotłów sprawiają, że urządzenia EG-Pellet są objęte aż 5-letnią gwarancją producenta na szczelność wymiennika. Nowoczesne kotły EkoGreń charakteryzują się prosta obsługą, niskim zużyciem paliwa i wysoką sprawnością. Można je wykorzystywać zarówno do ogrzewania domów pasywnych jedno lub wielorodzinnych, jak i różnego rodzaju biur, zakładów przedsiębiorczych, gospodarstw rolnych i nie tylko. Piece EkoGreń zyskały uznanie użytkowników w Polsce i na całym świecie, a przez wielu ich posiadaczy i samych producentów okrzyknięte one zostały urządzeniami zdecydowanie z górnej półki jakościowej.

Najwyższa jakość w opalaniu pelletem

Kotły EkoGreń na Pellet charakteryzują się wysoką energooszczędnością oraz ekologią. Głównie za sprawą spalanego paliwa, czyli pelletu, który pochodzi z odpadów tartacznych. Dzięki temu urządzenia te odznaczają się zerowym bilansem Co2. Co więcej, piece EkoGreń na pellet mają 5-letnią gwarancję. Dzięki temu jej posiadacze mogą być pewni usług serwisowych i napraw w cenie przez tak długi czas. Kotły EG-Pellet odznaczają się również nowoczesnym designem, niskimi kosztami eksploatacji, a także wysokiej jakości podzespołami. Konstrukcja ich wymiennika jest dokładnie zaprojektowana i przetestowana. Palnik wykonano ze specjalnej wysokojakościowej stali żaroodpornej. A do tego wszystkiego kotły te zostały doposażone w nowatorskie automatyczne systemy czyszczące oraz nowoczesną automatykę. Wszystko to sprawia, że są najlepszym wyborem do domu jednorodzinnego i wielorodzinnego, a także gospodarstwa rolnego i miejsc użyteczności publicznej.

5 klasa, EcoDesign oraz BAFA od EkoGreń

Kotły EG-Pellet charakteryzują się wysoką sprawnością, która sięga nawet 95%. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych urządzenia firmy EkoGreń utrzymują poziom emisji na bardzo niskim poziomie i spełniają wymogi dla kotłów 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012, jak również normy EcoDesign z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE. Dzięki swoim znakomitym parametrom pracy, kotły EG-Pellet spełniają wymagania BAFA (Bundesamt für Wirtschaft Ausfuhrkontrolle).

Kotły EG-Pellet – komfort i wygoda użytkowania

Kotły EG-Pellet produkowane przez firmę EkoGreń zapewniają użytkownikom bardzo wysoki poziom komfortu obsługi. Sterownik wyposażony w panel dotykowy pozwala na kontrolę wszystkich ustawień pieca, zapewniając jednocześnie zautomatyzowany dobór optymalnych parametrów spalania. Dzięki dostępnym czujnikom, m.in. sondzie lambda monitorującej poziom tlenu w powstających spalinach, kocioł na bieżąco koryguje ilość dostarczanego pelletu oraz powietrza, utrzymując emisję szkodliwych substancji na minimalnym, zgodnym z normami ochrony środowiska poziomie. Funkcja zdalnego zarządzania kotłem za pośrednictwem modułu internetowego pozwala na nadzór nad pracą urządzenia także podczas nieobecności użytkownika w domu. Możliwość zastosowania pneumatycznego systemu podawania pelletu daje możliwość długiej pracy bez konieczności uzupełniania poziomu paliwa.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl