Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 31kW

Cena: 24 981,00 zł 24981.00ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: HKS lazar
Kod produktu: 994_20180614151410

1px Opis

Lazar Smart Fire 31

Jedyny Polski kocioł w pełni zgazowujący pellet

 

Kocioł Lazar został wykonany z myślą o oszczędności czasu i sił swoich użytkowników. Dzięki rozbudowanemu systemowi czyszczenia oraz szufladzie do składowania popiołu użytkownik może cieszyć się wysokim poziomem komfortu. Aby wyczyścić wymiennik należy co parę dni poruszać dźwignią która jest sprzężona z czyszczakami znajdującymi się w kanałach spalinowych. Dotykowy sterownik umożliwia sterowanie 2 obiegami grzewczymi (z zaworem mieszającym) oraz czujnikiem pogodowym, sterowanie pompę c.w.u oraz pompą cyrkulacyjną. Urządzenie spala pellet w temperaturze 1100°C przy udziale wentylatora wyciągowego. Tworzą się optymalne warunki do powstawania gazu drzewnego którego zapłon następuje bezpośrednio nad palnikiem. Czujnik temperatury spalin na bieżąco przesyła informację do sterownika który w czasie rzeczywistym modyfikuje parametry procesu aby zapewnić maksimum wydajności. Dzięki spalaniu w wysokiej temperaturze wymiennika jest w stanie pobrać więcej energii cieplnej w porównaniu do konwencjonalnych kotłów pelletowych. Realne oszczędności z tego tytułu sięgają 5-10 %.

 

 Budowa

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 31kW

Zasobnik na pellet jest wbudowany w urządzenie dzięki czemu ni wymaga one dużej ilości miejsca w kotłowni. Pozwoliło to także ograniczyć ilość dodatkowych podajników przez co kocioł zużywa mniej prądu niż inne rozwiązania dostępne na rynku.Nad palnikiem znajduje się ceramiczna płyta które po osiągnięciu odpowiedniej temperatur dopala cząsteczki lotne zawarte w spalinach co ogranicza emisje zanieczyszczeń do atmosfery. Dzięki zastosowaniu zestawowi zabezpieczenia powrotu, (TV KIT) jako jeden z nielicznych na polskim rynku kocioł posiada 7 letni okres gwarancji. Wnętrze kotła zaizolowane jest warstwą wełny mineralnej która ogranicza straty ciepła. Obudowa malowane jest wysokogatunkową farbą proszkową co wspólnie ze starannym wykonaniem poszczególnych jej elementów zapewnia wysoki poziom prezencji urządzenia. 

 

Sterowanie

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 31kW

Sterownik kotła czyli PLUM ecotouch 800P to zaawansowane urządzenie sterujące kotłem oraz automatyką instalacji. Dzięki dużemu dotykowemu ekranowi obsługa jest bardzo prosta i wygodna. Menu jest posortowane według kategorii ustawień dzięki czemu szybko znajdziemy i zmienimy interesujący nas parametr. Na każdym etapie możemy skorzystać z funkcji "info" które dokładnie opisuje za co odpowiada dana funkcja. Sterownik pracuje w oparciu o algorytm fuzzy logic. Dane do niego są dostarczane przez foto komórkę oraz czujnik temperatury spalin- dzięki temu kocioł precyzyjnie ustawia dawkę paliwa potrzebną do zaspokojenia zapotrzebowania na ciepło przez budynek. W standardzie sterownik obsługuje takie funkcję jak: Harmonogram czasu pracy, sterowanie sezonowe, kontrola szczelności komory paleniskowej, dopasowanie prędkości obrotowej wentylatora z możliwością korekty, stan poziomu paliwa..

 

Zestaw pompowy "TV-KIT"

Na wyposażeniu kotła znajduje się kompletna grupa zabezpieczenia powrotu. Jej zadaniem jest podnoszenie temperatury wody na wejściu kotła do 55°C w celu zapobiegania tzw. korozji niskotemperaturowej. Zjawisko to następuje wskutek różnicy temperatur w płaszczu wodnym kotła. Objawia się skraplaniem wilgoci zawartej w paliwie wewnątrz wymiennika. Efektem końcowym jest utrudnione czyszczenie oraz skrócenie żywotności kotła. Konstrukcja zestawu TV-KIT zapobiega temu zjawisko i zapewnia prawidłowe parametry pracy. Dodatkową korzyścią jest standardowo rozszerzona gwarancja na szczelność wymiennika która wynosi 7 lat.

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 31kW

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 31kW

 

Piec na pellet HKS LAZAR SmartFire 31kW

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl