Facebook Google Maps YouTube Blog

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją na rynku, cena produktu może być nieaktualna. Prosimy o kontakt przed zakupem, celem potwierdzenia ceny.

Kontakt i dane firmy

 

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio NE 10 kW

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio NE 10 kW
  • promocja
Cena: 11 500,00 zł 14 000,00 zł 11500.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 11 200,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: Kostrzewa

1px Opis

Kostrzewa Mini Bio NE

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio NE 10 kW

Bestseller wśród polskich kotłów na pellet

Znakomity stosunek ceny do jakości, sprawdzony algorytm sterujący, system kontroli bezpieczeństwa i niewielkie rozmiary-to cechy który przekonały już tysiące osób do zakupu Mini Bio w Polsce i nie tylko. Dzięki zasobnikowi umieszczonemu bezpośrednio nad wymiennikiem kocioł nie wymaga dużej ilości miejsca w kotłowni. Sprawdzi się w każdej instalacji: grzejnikowej, podłogowej (opcja) i z buforem (opcja). Automatyczny system rozpalania pelletu pozwolił ograniczyć czynności obsługowe do minimum. Poziomy wymiennik składa się równomiernie rozmieszczonych płomieniówek których zadaniem jest odbiór ciepła z palnika. W ich wnętrzu umieszczone zawirowywacze które spowalniają przepływ spalin, zwiększając tym samym sprawność kotła. Wnętrze komory paleniskowej zostało wyłożone płytami ceramicznymi które po rozgrzaniu działają podobnie jak katalizator- zmniejszają ilość szkodliwych substancji trafiających do atmosfery poprzez dopalanie cząstek lotnych w komorze kotła. Modułowa budowa kotła ułatwia jego wniesienie i montaż.

 

Prezentacja kotła

 

 

Automatyka Platinum Bio ecoMAX 860P3-S-Simple

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio NE 10 kW

Montowany standardowo w kotłach platinium bio regulator steruje procesem palenie, automatyką kotłowni i monitoruje bezpieczeństwo. Jego obsługa jest prosta dzięki czytelnemu i przejrzystemu  menu oraz dużych wyraźnych ikon. Pokrętła "touch and play" umożliwia szybkie i wygodne nawigowanie po systemie. Sterowanie płomieniem opiera się w oparciu o algorytm fuzzy logic-kocioł sam wylicza zapotrzebowanie na energię cieplną i dobiera parametry modulacji, która następuje w płynnym zakresie 30-100%. Nad kotłem sprawuje piecze  system czujników do których zaliczamy min.czujnik temperatury kotła i palnika, oraz zabezpieczenie STB. Zastosowanie czujnika pojemnościowego umożliwia monitorowania poziomu paliwa w zbiorniku. Sterownik może współpracować z regulatorem pokojowym i modułem internetowym. Został wyposażony min. w programator tygodniowy (kocioł pracuje tylko w godzinach w których chcemy), program do grzania c.w.u (możliwość grzania ciepłej wody w lecie), system kontroli obsługowej (czujnik poziomu paliwa, informacje o stopniu napełnienia popielnika i komunikaty informujące o konieczności wyczyszczenia kotła), oraz wiele innych przydatnych funkcji.


Konstrukcja kotła

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio NE 10 kW
 
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio NE 10 kW
 
1.pokrywa zasobnika
2.zasobnik
3.połączenie izolujące palnik od podajnika
4.drzwiczki główne
5.palnik platinium bio
6.wymiennik z płomieniówkami
7.czopuch 130mm
8.tylna
 
Zmień perspektywę! Sprawdź jak wygląda kocioł z każdej strony, dzięki interaktywnemu modelowi 3d poniżej:
 

1px Dane techniczne

Maksymalna wydajność grzewcza na C.O.[kW] 10
Sprawność [%] 90>
Mechaniczne czyszczenie palnika Tak
Sposób czyszczenia wymiennika Ręczny
Częstotliwość czyszczenia wymiennika co 7 dni
Częstotliwość czyszczenia komory paleniskowej co 5-7 dni
Liczba obsługiwanych obiegów C.O 1 bez mieszacza
Pojemność zbiornika na pellet (l) 220
Waga [kg] 220
Wymiary wysokość x szerokość x głębokość [mm] 1717x652x1135

1px Produkty powiązane

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl