Facebook Google+ Twitter YouTube Blog

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio NE 10 kW

Cena: 8 555,00 zł 8555.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Kostrzewa Mini Bio

Mała kotłownia i pellet? To możliwe..

Bardzo dobry stosunek ceny do jakości, sprawdzony algorytm sterujący, wyskoki poziom bezpieczeństwa i niewielkie rozmiary to cechy który przekonały już tysiące osób do zakupu Mini Bio w Polsce i nie tylko. Dzięki zasobnikowi umieszczonemu bezpośrednio nad wymiennikiem kocioł nie wymaga dużej ilości miejsca w kotłowni. Sprawdzi się w każdej instalacji: grzejnikowej, podłogowej i z buforem. Dzięki funkcji automatycznego rozpalania pelletu kocioł nie pobiera paliwa gdy zapewnienie ciepła nie jest konieczne. Poziomy wymiennik składa się równomiernie rozmieszczonych płomieniówek których zadaniem jest odbiór ciepła z palnika. Wnętrze komory paleniskowej zostało wyłożone płytami ceramicznymi które po rozgrzaniu działają podobnie jak katalizator- zmniejszają ilość szkodliwych substancji trafiających do atmosfery poprzez dopalanie cząstek lotnych w komorze kotła. Dzięki modułowej konstrukcji kocioł można wnieść do kotłowni w częściach.

 

Automatyka Platinum Bio ecoMAX 860P3-S-Simple

Montowany standardowo w kotłach platinium bio regulator steruje procesem palenie, automatyką kotłowni i monitoruje bezpieczeństwo. Jego obsługa jest prosta dzięki czytelnemu i przejrzystemu  menu oraz dużych wyraźnych ikon. Pokrętła "touch and play" umożliwia szybkie i wygodne nawigowanie po systemie. Sterowanie płomieniem opiera się w oparciu o algorytm fuzzy logic-kocioł sam wylicza zapotrzebowanie na energię cieplną i dobiera parametry modulacji, która następuje w płynnym zakresie 30-100%. Nad kotłem sprawuje piecze  system czujników do których zaliczamy min.czujnik temperatury kotła i palnika, oraz zabezpieczenie STB. Zastosowanie czujnika pojemnościowego umożliwia monitorowania poziomu paliwa w zbiorniku. Sterownik może współpracować z regulatorem pokojowym i modułem internetowym. Został wyposażony min. w programator tygodniowy (kocioł pracuje tylko w godzinach w których chcemy), program do grzania c.w.u (możliwość grzania ciepłej wody w lecie), system kontroli obsługowej (czujnik poziomu paliwa, informacje o stopniu napełnienia popielnika i komunikaty informujące o konieczności wyczyszczenia kotła), oraz wiele innych przydatnych funkcji.

 

Prezentacja kotła

 Konstrukcja kotła
 

 
1.pokrywa zasobnika
2.zasobnik
3.połączenie izolujące palnik od podajnika
4.drzwiczki
5.palnik platinium bio
6.wymiennik z płomieniówkami
7.czopuch 130mm
8.tylna wyczystka
 
Rodzaje paliwa
 
PELET
 
OWIES
50/50 z pelletem
 
 
 
 
 
 
 
 

5 klasa normy PN EN 303-5:2012
Kotły Mini Bio spełniają najnowsze normy emisji klasy 5 i ecodesign więc nadają się pod dotacje z programu "czyste powietrze"
 
Niskie koszty eksploatacji
Urządzenie cechuje się niskimi kosztami eksploatacji - zużycie energii elektrycznej do wytworzenia 1kW energii cieplnej jest mniejsze od 0,005kWhe


Kotły Mini Bio typ NE spełniają parametry najwyższej - 5 klasy normy PN EN 303-5:2012 jeśli są wyposażone we wkład ceramiczny komory wymiennika kotła i palnika oraz w zawirowywacze spalin.
 


Urządzenie cechuje się niskimi kosztami eksploatacji - zużycie energii elektrycznej do wytworzenia 1kW energii cieplnej jest mniejsze od 0,005kWhe
 

 
 

Dane techniczne

Maksymalna wydajność grzewcza na C.O.[kW] 10
Mechaniczne czyszczenie palnika Tak
Sposób czyszczenia wymiennika Ręczny
Częstotliwość czyszczenia wymiennika co 7 dni
Częstotliwość czyszczenia komory paleniskowej co 5-7 dni
Liczba obsługiwanych obiegów C.O 1 bez mieszacza
Sprawność [%] 90>
Pojemność zbiornika na pellet (l) 220
Waga [kg] 220
Wymiary wysokość x szerokość x głębokość [mm] 1717x652x1135

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl