Facebook Google Maps YouTube Blog

Palnik na pellet KIPI 5 - 16kW

Cena: 4 690,00 zł 4690.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

PALNIK KIPI 5 - 16kW

na każde warunki

Przedstawiamy w pełni zautomatyzowane urządzenie najnowszej generacji umożliwiające spalanie pelletu oraz agro-pelletu (np. pelletu ze słomy rzepakowej czy łuski słonecznika). W palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmu czyszczenia – rotacyjną komorę spalania, dzięki której palnik sam oczyszcza się z popiołów i zgożeli. Palnik nie wymaga regularnego czyszczenia.

Ogrzewanie nigdy nie było tak proste: pełna automatyka oraz brak konieczności regularnego czyszczenia gwarantują oszczędność czasu oraz wysoki komfort użytkowania.

 

Zastosowanie palnika

Palnik KIPI 16 kW można zastosować do każdego kotła posiadającego możliwość gromadzenia i opróżniania z popiołów zarówno w gospodarstwach domowych jak i zakładach przemysłowych. Można stosować je między innymi z kotłami centralnego ogrzewania czy kotłami parowymi.

Palnik KIPI umożliwia szybką i prostą zmianę źródła ogrzewania – jeżeli do tej pory używałeś kotła na węgiel lub olej opałowy bez problemu możesz go zmodernizować przy użyciu palnika KIPI. Zmieniając paliwo opałowe na pellet możesz zaoszczędzić nawet do 60%.


Palnik na pellet KIPI  5 - 16kW


Rozwiązanie zgłoszone do Urzędu Patentowego RP.


Rozwiązanie polegające na zastosowaniu rotacyjnej komory spalania eliminuje wszelkie problemy związane z narastaniem i gromadzeniem się zgorzeli w komorze spalania. Zastosowaliśmy cykliczne wzruszanie paleniska poprzez obrót komory, w której zachodzą procesy powstawania zgorzeli, spieków i popiołów. Dzięki temu w sposób ciągły odprowadzamy produkty spalania z komory paleniskowej, nie wpływając na utratę mocy palnika i jednocześnie unikamy występującego w standardowych palnikach zapchania się komory.

Rotacyjna komora spalania to:

  • bezobsługowa praca palnika
  • spalanie pelletów gorszej jakości (np. z łuski słonecznika)
  • spalanie bez ciągłego punktowego obciążenia rusztu
  • gwarancja pracy z nastawioną mocą palnika 

Wyposażenie

Palniki KIPI standardowo wyposażone są w następujące elementy:

 

alt
  • palnik
  • sterownik renomowanej firmy PLUM EcoMAX850 z czujnikami CO i CWU
  • rura spiro
  • podajnik z wizjerem
  • kątowa redukcja zdawcza („kolano”)


 


Wyposażenie dodatkowe:

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl