Facebook Google Maps YouTube Blog
1px

Czy kotły na pellet pomogą rozwiązać problem smogu?

Czy kotły na pellet pomogą rozwiązać problem smogu?

Cały świat boryka się z problemem smogu. Jak się okazuje, nie jest to dylemat wyłącznie dużych metropolii, ale także mniejszych miejscowości. Jak się okazuje, winowajcą często bywa niesprawny, niewydajny i nieekologiczny piec służący do ogrzewania domu. Czy można temu zaradzić? Oczywiście! Rozwiązaniem jest montaż wysokiej klasy kotłów na pellet, które odznaczają się ecodesignem. Co to oznacza i jak mogą pomóc rozwiązać problem smogu?

Kotły na pellet a ekologia

Zastanawiasz się, czy kotły na pellet są ekologiczne? Jak najbardziej. Pellet to materiał odnawialny, który powstaje z pobocznych odpadów obróbki drewna w tartaku. To przede wszystkim trociny czy wióry, które są specjalnie przygotowywane i prasowane w niewielkie kulki czy walce. Co ważne, do produkcji pelletu nie trzeba specjalnie ścinać drzew. Kaloryczność tego paliwa jest bardzo wysoka, co sprawia, że piece na pellet są wydajniejsze niż na przykład kotły opalane drewnem. Jeśli chodzi o emisję szkodliwych substancji, sprawa prezentuje się tutaj równie korzystnie. Otóż podczas spalania pelletu emituje on do atmosfery tyle dwutlenku węgla, ile pochłonęło drzewo w trakcie fotosyntezy. Dlatego ogólny bilans dwutlenku węgla pelletu jest zerowy.

Nowoczesne kotły na pellet i walka ze smogiem

W dobie rosnącego kryzysu klimatycznego ekolodzy i inżynierowie stale poszukują rozwiązań, które pomogłyby zminimalizować negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko. Na szczęście w sklepie 499.pl dostępne są nowoczesne kotły na pellet, które są bezpieczne, wydajne i przede wszystkim znacznie bardziej przyjazne naszej planecie. Przede wszystkim produkty uboczne spalania zawierają znacznie mniej dwutlenku węgla, dwutlenku siarki i pyłów. Oprócz tego są one w pełni zautomatyzowane i praktycznie nie wymagają interwencji człowieka. Nowoczesne modele wyposażone są w czujniki pozwalające regulować temperaturę, co jeszcze bardziej poprawia efektywną pracę kotłów. Ekologiczne piece na pellet zgodnie z dyrektywami unii europejskiej muszą charakteryzować się niskim zużyciem energii, co dodatkowo pozytywnie wpływa na zasoby środowiska.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl