Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 10kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 10kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 10kW NE
  • promocja
Cena: 10 700,00 zł 13 700,00 zł 10700.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 10 200,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Kostrzewa

1px Opis

Kostrzewa MINI BIO B 10kW

Automatyczny kocioł pelletowy do każdej kotłowni

 

Cechująca się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości konstrukcja, sprawdzony algorytm palnika i niewielkie rozmiary to cechy który przekonały już tysiące osób do zakupu w Polsce i nie tylko. Dzięki zasobnikowi umieszczonemu bezpośrednio nad wymiennikiem kocioł ten nie wymaga dużej ilości miejsca w kotłowni. Sprawdzi się w każdej instalacji: grzejnikowej, podłogowej i z buforem. Dzięki funkcji automatycznego rozpalania pelletu kocioł nie pobiera paliwa gdy zapewnienie ciepła nie jest konieczne. Zaawansowany sterownik został wyposażony min. w programator tygodniowy (kocioł pracuje tylko w godzinach w których chcemy), program do grzania c.w.u (możliwość grzania ciepłej wody w lecie), system kontroli obsługowej (czujnik poziomu paliwa, informacje o stopniu napełnienia popielnika i komunikaty informujące o konieczności wyczyszczenia kotła), oraz wiele innych przydatnych funkcji.

  

alt alt alt

1.pokrywa zasobnika

1.pokrywa zasobnika

2.zasobnik 290l

3.elastyczne połączenie podajnika z palnikiem

4.drzwi przednie

5.palnik platinium bio

6.wymiennik z płomieniówkami

7.czopuch 130mm

8.tylna wyczystka

 

Elementy składowe kotła:

  1.  wymiennik, płomienicowy wysokiej sprawności. Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (time, turbulator, temperature) wymiennik jest bardzo małych gabarytów. Wykonany jest z wysokiej jakości stali kotłowej P265GH grubości 4-5 mm.

  2. palnik Platinum Bio3, który może spalać pelety o grubości 6-8 mm, a w opcji dodatkowej także zboża (owies)(1). Elementy konstrukcyjne palnika wykonane są ze stali żaroodpornej H25N20S2, wytrzymującej temperaturę do 1150oC. Dzięki zastosowaniu automatycznej modulacji Fuzzy Logic II generacji, a także energooszczędnych elementów, podczas pracy palnik pobiera o wiele mniej energii oraz spala o ok. 20% mniej paliwa od innych kotłów dostępnych na polskim rynku. Palnik Platinum Bio -ciche i zużywające niewiele energii elektrycznej urządzenie przy bardzo małych wymiarach zewnętrznych .

  3.  zbiornik, który jest połączony z wymiennikiem za pomocą zestawu podającego. Można usytuować go w różnych konfiguracjach (np. prawo-czy lewostronnie). Pojemność zbiornika standardowego wynosi  295l. Pojemności opcjonalne: 203; 296; 470; 770; 1386 [L].

  4.  sterownik pracy całego systemu grzewczego budynku. Zaprojektowany został z myślą o osobach, które cenią sobie łatwość obsługi i czytelne menu, a zarazem wysoki stopień zaawansowania konstrukcyjnego i technologicznego.

 


Rodzaj paliwa:
 
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 10kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
PELLET
 

 
 
5 klasa normy PN EN 303-5:2012
Kotły Mini Bio spełniają najnowsze normy emisji klasy 5 i ecodesign więc nadają się pod dotacje z programu "czyste powietrze"
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 10kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 10kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 10kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
Niskie koszty eksploatacji
Urządzenie cechuje się niskimi kosztami eksploatacji - zużycie energii elektrycznej do wytworzenia 1kW energii cieplnej jest mniejsze od 0,005kWhe
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 10kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
BAFA
Kotły z serii Mini Bio B (bez możliwości spalania drewna w kotle) umieszczone są na niemieckiej liście BAFA pozwalając tym samym uzyskać dofinansowanie ich użytkownikom na terenie Niemiec.
Fakt spełnienia wymogów kwalifikacyjnych narzuconych przez BAFA potwierdza, że kotły Mini Bio B spełniają najwyższe standardy ekologiczne, energetyczne i konstrukcyjne.

 

Pliki do pobrania:

1px Dane techniczne

Sprawność [%] 90>
Sposób czyszczenia wymiennika Ręczny
Częstotliwość czyszczenia wymiennika 10-14 dni
Częstotliwość czyszczenia komory paleniskowej 5-7 dni
Pojemność zbiornika na pellet (l) 290l
Programator tygodniowy ESTYMA

1px Produkty powiązane

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl