Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 20kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze

Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 20kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 20kW NE
  • promocja
Cena: 12 700,00 zł 15 700,00 zł 12700.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 12 200,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Kostrzewa

1px Opis

Kostrzewa MINI BIO B 10kW

Automatyczny kocioł pelletowy do każdej kotłowni

 

Cechująca się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości konstrukcja, sprawdzony algorytm palnika i niewielkie rozmiary to cechy który przekonały już tysiące osób do zakupu w Polsce i nie tylko. Dzięki zasobnikowi umieszczonemu bezpośrednio nad wymiennikiem kocioł ten nie wymaga dużej ilości miejsca w kotłowni. Sprawdzi się w każdej instalacji: grzejnikowej, podłogowej i z buforem. Dzięki funkcji automatycznego rozpalania pelletu kocioł nie pobiera paliwa gdy zapewnienie ciepła nie jest konieczne. Zaawansowany sterownik został wyposażony min. w programator tygodniowy (kocioł pracuje tylko w godzinach w których chcemy), program do grzania c.w.u (możliwość grzania ciepłej wody w lecie), system kontroli obsługowej (czujnik poziomu paliwa, informacje o stopniu napełnienia popielnika i komunikaty informujące o konieczności wyczyszczenia kotła), oraz wiele innych przydatnych funkcji.

 

alt alt alt

1.pokrywa zasobnika

1.pokrywa zasobnika

2.zasobnik 290l

3.elastyczne połączenie podajnika z palnikiem

4.drzwi przednie

5.palnik platinium bio

6.wymiennik z płomieniówkami

7.czopuch 130mm

8.tylna wyczystka


Kotły Mini Bio B to doskonały wybór dla:
 

  • domu pasywnego
  • domu jednorodzinnego
  • domu wielorodzinnego
  • małego gospodarstwa rolnego


Innowacyjny, najmniejszy na rynku kocioł Mini Bio B do spalania pelet oraz owsa1 jest nowym „spojrzeniem w Polsce i w Europie” na automatyczne spalanie paliw stałych. Zastosowanie paliwa pelet o średnicy od 6 do 8 mm, lub zastępczo zboża (owies), podczas spalania zachowują niskie parametry spalin i tym samym spełniają normy ochrony środowiska w Unii Europejskiej.  Kocioł Mini Bio B jest optymalnym urządzeniem przeznaczonym do instalacji w budynkach mieszkalnych, w których kotłownie zajmują bardzo mało miejsca lub ich w ogóle nie ma. Powierzchnie ogrzewanych budynków mieszkalnych mogą wynosić od 50 –300 m2 (2).


Zalety kotła Mini Bio B:

Główną zaletą kotła Mini Bio B są jego niewielkie gabaryty oraz prosta obsługa, polegająca na zasypaniu głównego zbiornika paliwem oraz wciśnięciu przycisku START. Komunikaty są wyświetlane na dużym wyświetlaczu graficznym. W ciągu kilku minut urządzenie automatycznie rozpali się, samoczynnie dobiera parametry pracy i jak również dąży do utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach i ciepłej wody użytkowej.

Jedyną pracą jaką należy wykonać przy kotle Mini Bio B to zasypywanie głównego zbiornika o pojemności 295l paliwem co
3 - 14 dni (4) oraz wybieranie popiołu z palnika i kotła c.o. 

alt alt alt

 

Urządzenie wykonane jest z czterech części:

  1. Pierwsza część to okrągły stalowy wymiennik, płomienicowy wysokiej sprawności. Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (time, turbulator, temperature) wymiennik jest bardzo małych gabarytów. Wykonany jest z wysokiej jakości stali kotłowej P265GH grubości 4-5 mm.

  2. Druga część to palnik Platinum Bio3, który może spalać pelety o grubości 6-8 mm, a w opcji dodatkowej także zboża (owies)(1). Elementy konstrukcyjne palnika wykonane są ze stali żaroodpornej H25N20S2, wytrzymującej temperaturę do 1150oC. Dzięki zastosowaniu automatycznej modulacji Fuzzy Logic II generacji, a także energooszczędnych elementów, podczas pracy palnik pobiera o wiele mniej energii oraz spala o ok. 20% mniej paliwa od innych kotłów dostępnych na polskim rynku. Palnik Platinum Bio -ciche i zużywające niewiele energii elektrycznej urządzenie przy bardzo małych wymiarach zewnętrznych .

  3. Trzecia część to zbiornik, który jest połączony z wymiennikiem za pomocą zestawu podającego. Można usytuować go w różnych konfiguracjach (np. prawo-czy lewostronnie). Pojemność zbiornika standardowego wynosi  295l. Pojemności opcjonalne: 203; 296; 470; 770; 1386 [L].

  4. Czwarta część to sterownik pracy całego systemu grzewczego budynku. Zaprojektowany został z myślą o osobach, które cenią sobie łatwość obsługi i czytelne menu, a zarazem wysoki stopień zaawansowania konstrukcyjnego i technologicznego.

     
                                                                                                                                        5 klasa normy PN EN 303-5:2012
Kotły Mini Bio spełniają najnowsze normy emisji klasy 5 i ecodesign więc nadają się pod dotacje z programu "czyste powietrze"
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 20kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 20kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze

1) zalecana mieszanka paliwa  pelet/owies 50/50
2) w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną
3) palnik można zamontować do każdego nowego lub używanego kotła na paliwo stałe, ciekłe lub gazowe, nie ingerując w konstrukcję urządzenia. Montaż odbywa się za pomocą adaptera który jest dostępny na zamówienie w firmie KOSTRZEWA sp.j.
4) w zależności od obciążenia urządzenia


Rodzaj paliwa:
 
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 20kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
PELET
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 20kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
Niskie koszty eksploatacji
Urządzenie cechuje się niskimi kosztami eksploatacji - zużycie energii elektrycznej do wytworzenia 1kW energii cieplnej jest mniejsze od 0,005kWhe
Kocioł na pelet Kostrzewa Mini Bio B 20kW NE-prefinansowanie Czyste Powietrze
BAFA
Kotły z serii Mini Bio B (bez możliwości spalania drewna w kotle) umieszczone są na niemieckiej liście BAFA pozwalając tym samym uzyskać dofinansowanie ich użytkownikom na terenie Niemiec.
Fakt spełnienia wymogów kwalifikacyjnych narzuconych przez BAFA potwierdza, że kotły Mini Bio B spełniają najwyższe standardy ekologiczne, energetyczne i konstrukcyjne.

 

Pliki do pobrania:

1px Produkty powiązane

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl