Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Sas BIO COMPACT 15 kW, pellet V klasa

Sas BIO COMPACT 15 kW, pellet V klasa
  • promocja
Cena: 16 686,00 zł 19 630,00 zł 16686.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 15 704,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.


ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: SAS
Kod produktu: 2151_20190108112408

1px Opis

Sas bio compact 15kW

rozmiar ma znaczenie..

Ideą firmy SAS było od zawsze spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Dowodem na to jest rozbudowany typoszereg kotłów na pellet i ekogroszek. Najnowszym powodem firmy do dumy jest kocioł COMPACT. Zastosowany w nim palnik pelletowy i automatyka sterujący TECH to rozwiązania sprawdzone w poprzednich generacjach kotłów SAS, co gwarantuję ich wysoką jakość i funkcjonalność. Wymiennik kotła, choć bazuje na technologii produkcji innych kotłów to nowatorskie podejście do tematu ogrzewania paliwami stałymi w domu jednorodzinnym i nie tylko. Urządzenie jest mniejsze od wielu modeli konkurencji, przewyższając je często wysoką sprawnością. Jest to zasługa poziomego wymiennika rurowego który odpowiada za przekazanie ciepła ze spalin do przestrzeni wodnej kotła.

Użytkownicy dużej części kotłów na pelet w klasie 5 narzekają na często i uciążliwe czyszczenie wymiennika (aby spełnić normy emisji kocioł musi emitować ograniczoną ilość pyłów przez komin). Choć model compact nie usuwa w magiczny sposób wszystkich zanieczyszczeń to jego obsługa jest prosta i nie wymaga dużo czasu. Jak to możliwe? Umożliwiają to dwa autorskie rozwiązania:

  • Zastosowanie układu zwiększającego temperaturę spalania (beton żaroodporny+deflektor) który dopala cząsteczki lotne nad popielnikiem ograniczając ich przenikanie do kanałów spalinowych kotła
  • Zespół płomieniówek-są to rury w których następuję wymiana cieplna. Ich ilość jest dostosowana do mocy kotła. Aby dokonać czyszczenie wystarczy użyć dołączonej do zestawu szczotki i za pomocą ruchu posuwistu-zwrotnego zeskrobać sadzę. W przeciwieństwie do wielu innych modeli w kotle compact nie znajdziemy elementów zawirowujących spaliny. Nie trzeba więc przed każdym czyszczeniem usuwać krat czy sprężyn i czyścić ich oddzielnie z zanieczyszczeń. Wszystkie czynności obsługowe odbywają się z przodu kotła.

Sas BIO COMPACT 15 kW, pellet V klasa

Sas BIO COMPACT 15 kW, pellet V klasa
 

 Kocioł sam zarządza procesem palenia w zależności od bieżącego zapotrzebowania cieplnego budynku. W wypadku gdy nie ma potrzeby dogrzewania (harmonogram, czujnik temperatury pokojowej) urządzenia przechodzi w tryb nadzoru w którym utrzymuje tylko minimalną ilość żaru aby w razie potrzeby rozpocząć pracę na nowo. Szereg systemów (STB, czujniki otwarcie drzwiczek i pokrywy, zawór bezpieczeństwa) dbają o bezpieczeństwo użytkownika i instalacji. Zastosowany w zasobnika układ wyrównywania ciśnień zapobiega cofnięciu się spalin do zasobnika.

 

 


Serce kotła-palnik SAS Multiflame

 Sas BIO COMPACT 15 kW, pellet V klasa

Autorska konstrukcja firmy SAS to rozwiązanie które doskonale sprawdza się na Polskim rynku paliw pelletowych. Palnik posiada system automatycznego rozpalania i wygaszania w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Jego moc jest płynnie modulowana i może się obniżyć do nawet 30% aby dostosować się do charakterystyki energetycznej budynku.  Zastosowany układ dwóch podajników ślimakowych pełni dwie role:

  • zapobiega cofnięciu się płomienia do zbiornika z pelletem np. wskutek małego ciągu
  • pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa na ruszt palnika

Najważniejszą możliwości palnika jest spalanie paliw gorszych jakości. Umożliwia to ruchomy ruszt palnika typu schodkowego-przed każdym rozpalaniem kotła zanieczyszczenia powstałe przy poprzednim cyklu palenia są mechanicznie usuwane do popielnika.

Budowa Palnika

Sas BIO COMPACT 15 kW, pellet V klasa

 

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl