Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Rekuperator B-FRESH 50

Cena: 8 351,70 zł 8351.70
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Wentor
Kod produktu: W2-25761

1px Opis

Zamawiając rekuperator należy wybrać w opcjach dodatkowych sterownik. Bez sterownika rekuperator nie będzie pracował.
ZAUFAJ DOSWIADCZENIU Marka B-FRESH została stworzona w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz w odpowiedzi na potrzeby profesjonalistów z branży wentylacyjnej. Produkty B-FRESH sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość, trwałość i niezawodność. Wszystkie urządzenia zostały przetestowane przez inżynierów HVAC i zdobyły wysokie uznanie w środowisku. Ważnym atutem central wentylacyjnych jest wysoka jakość za rozsądną cenę. Jak działa wentylacja mechaniczna?Wentylacja mechaniczna to system rurociągów, który służy do wymiany powietrza wewnątrz budynku, czyli usuwamy z pomieszczeń tzw. zużyte powietrze, a w jego miejsce wprowadzamy nowe i świeże. Innymi słowy można powiedzieć, że jest to wietrzenie pomieszczeń, ale bez potrzeby otwierania okien i bez uczucia przeciągu. Takie podobne systemy często widzimy w galeriach handlowych lub dużych sklepach. Za ruch powietrza w rurociągach odpowiadają wentylatory umieszczone w centrali wentylacyjnej.Co to jest rekuperacja?Rekuperacja, to też wentylacja mechaniczna, ale z odzyskaniem ciepła. Polega ona na przechwyceniu ciepła od powietrza, które usuwamy z domu i przekazanie go do świeżego powietrza (bez mieszania się tych dwóch strumieni). Jest to szczególnie ważne w zimie. Powietrze, którego chcemy się pozbyć jest ciepłe. Ma temperaturę pokojowa, natomiast powietrze na zewnątrz budynku jest zimne. Tak więc jeżeli zatrzymamy ciepło od zużytego powietrza i przekażemy je do świeżego, wówczas mamy przewietrzony dom, ale tylko z minimalną stratą ciepła. W ten sposób oszczędzamy na kosztach ogrzewania domu. Czy to nie jest piękne?

Pobierz katalog B-FRESH i zobacz wszystkie zalety naszych urządzeń.

RekuperatorSercem całego systemu jest centrala wentylacyjna, tzw. rekuperator. To tutaj odzyskiwane jest ciepło, poprzez wbudowany wymiennik oraz powstaje strumień powietrza. Rekuperator wywiewa zużyte powietrze z „brudnych” pomieszczeń typu: łazienka, toaleta, kuchnia, garderoba, a nawiewa nowe powietrze do „czystych” pomieszczeń typu: salon, pokój, sypialnia. Powietrze filtrowane jest na każdym etapie. W ten sposób w naszym domu panuje wyłącznie przyjemna atmosfera.

OszczędnościDo wentylacji domów jednorodzinnych stosujemy wyłącznie centrale o najwyższym poziomie odzysku ciepła takie jak modele B-FRESH. Ponadto dobieramy odpowiedni strumień wymaganego powietrza dla danego domu oraz ilości domowników. Prawidłowo zaprojektowany i zbilansowany system wentylacji z odzyskiem ciepła, bezpośrednio wpływa na redukcje kosztów ogrzewania naszego budynku. Na przykład, podczas trwającego ok. 7 miesięcy sezonu grzewczego, możemy zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie nawet do 1.200 zł rocznie. Dzięki przekazywaniu przez wymiennik ciepła rekuperatora energii z powietrza wywiewanego do strumienia powietrza nawiewanego, dom ma mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną. System rekuperacji pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 27%, ponieważ przy wentylacji grawitacyjnej utrata ciepła z budynku jest znacznie większa, natomiast system rekuperacji sprawia, że większość ciepła pozostaje w budynku.

KomfortŚwieże i filtrowane powietrze wewnątrz domu jest bardzo ważne dla naszego samopoczucia. Dodatkowo brak konieczności otwierania okien (zima i latem) sprzyja naszemu komfortowi. W domu panuje cisza, gdyż dźwięki z zewnątrz nie przedostają się do środka. Latem, gdy wieczorem jest chłodniej na dworze, rekuperator przełącza się automatycznie w tryb obejścia wymiennika i wprowadza chłód do domu. W ten sposób dalej nie musimy otwierać okien, dlatego ani komary, ani muchy, ani hałas nie będą nam dokuczać. Ponadto cały czas z domu usuwane jest zużyte powietrze, wraz z zapachami i CO2. Rekuperator gwarantuje prawidłową wentylację w budynkach w każdej sytuacji, budując i regulując odpowiedni mikroklimat dla osób wewnątrz. Stosowanie urządzeń B-FRESH zapewnia świeże i zdrowe powietrze 24 godziny na dobę. Montaż systemu rekuperacji w domu to ogromny komfort nawet ze względu na brak potrzeby otwierania okien, dzięki czemu nie tworzą się uciążliwe dla mieszkańców przeciągi.

Smart BYPASSRekuperator B-FRESH wyposażony jest w elektromechaniczny 100% bypass. Jego zadaniem jest zmiana kierunku przepływu powietrza w centrali, tak aby świeże powietrze ominęło wymiennik. Bypass sterowany jest automatycznie przez centralę wentylacyjną, w oparciu o odczyty z czujników temperatury. Pomijanie przepływu powietrza przez wymiennik przydaje się zimą i latem. Zimą służy do ochrony wymiennika przed zamarzaniem, a latem do schładzania domu, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa od temperatury wewnątrz pomieszczeń. W ten sposób nocne, chłodne powietrze pomaga nam utrzymać chłodny klimat w domu. 

Przeciwprądowy wymiennik polimerowyDzięki opatentowanej, unikalnej zasadzie przeciwprądu wymienniki ciepła B-FRESH należą do najbardziej wydajnych na świecie. Polimerowa membrana zapewnia trwałą ochronę przed organizmami i wirusami oraz uniemożliwia powstanie pleśni.

Wentylatory promieniowe ECTo one powodują ruch powietrza w kanałach wentylacyjnych i to od nich wiele zależy. Nasze wentylatory dzięki elektronicznemu komutatorowi oraz nowym kształcie wirnika z łopatkami wygiętymi do tyłu, pracują bardzo wydajnie i cicho.

Czujnik CO2System wentylacji B-FRESH można dodatkowo wyposażyć w centralny czujnik mierzący stężenie dwutlenku węgla w wywiewanym powietrzu. W ten sposób centrala dostosuje swoją pracę w przypadku, gdy zostanie wykryte zbyt duże stężenie CO2 w naszym domu. Dzięki temu rekuperator dba o prawidłową jakość powietrza.

Dane techniczne
B-FRESH 50 Klasyfikacja energetyczna A+ Wymiary 580x530x795 mm Wymiennik ciepła Przeciwprądowy, polimerowy Wentylatory EC (elektronicznie komutowane) Odzysk ciepła 85,9 % Średnica króćców powietrza 160 mm Zakres temperatur montażu 7-40C Moc akustyczna wewnętrzna 41 dB(A) Lwa Strumień objętości powietrza maks. 500 m3/h Strumień objętości pow. dla 150 Pa 400 m3/h Filtry Standard: G4, Opcja: F7 Pobór mocy 238 W Waga - A -
Pliki do pobrania
Instrukcja obsługi dla użytkownika

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl