Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl
Kocioł na słomę EKOPAL RM-01 300kW
Opis
Kocioł Ekopal RM 300kW
Ekopal RM to kocioł wsadowy, zaprojektowany do spalania słomy. Kocioł ten może być również opalany:
-
drewnem
-
zrębkami
-
wierzbą energetyczną
-
odpadami włókienniczymi
-
trocinami
i innymi rodzajami biomasy.
Moc kotła: 300kW
Kocioł tego typu spala paliwo szybko i z dużą sprawnością. Prędkość spalania sterowana jest przez procesor (utrzymuje zawsze optymalne warunki w komorze spalania). Ewentualny nadmiar ciepła, którego instalacja nie jest wstanie odebrać, magazynowany jest w zbiorniku akumulacyjnym.
Kocioł na słomę Ekopal RM wyposażony jest w wentylator wysokoprężny z przepustnicą regulowaną automatycznie oraz w mikroprocesorowy układ sterowniczy, który prowadzi proces spalania słomy według zadanych parametrów. Wentylator nadmuchowy podaje pierwotne i wtórne powietrze spalania. Komora paliwa jest w dolnej części wyłożona szamotem. W części tej odbywa się spalanie paliwa przy kontrolowanym niedoborze tlenu. Gazy przepływają do drugiej, wyłożonej szamotem komory, mieszając się z powietrzem wtórnym. W komorze tej zachodzi dopalanie gazów. Z komory dopalania gazy przepływają do wymiennika. Jest to tzw. "system przeciwprądowego spalania", który zapewnia prawidłowy proces zgazowywania słomy i spalania uzyskiwanego gazu, a w konsekwencji niską zawartość tlenku węgla (CO) w spalinach.
Kotły Ekopal RM pracują tylko w układzie otwartym. Montuje się je do instalacji za pośrednictwem zbiornika akumulacyjnego. Właściwie dobrana wielkość zbiornika akumulacyjnego jest bardzo istotna dla eksploatacji kotłowni.
Przy projektowaniu kotłowni należy uwzględnić nadmiar mocy w porównaniu z kotłami na paliwa tradycyjne, dlatego przy doborze kotła należy sugerować się maksymalną powierzchnią grzewczą a nie mocą. Dobrze dobrany kocioł na biomasę Ekopal RM potrzebuje 2-3 załadunki słomy na dobę (praca cykliczna). Podawana moc kotła uzyskiwana jest w czasie pracy kotła i w czasie opalania optymalnym paliwem o wilgotności 15%.
W przypadku gospodarstw rolnych zawsze warto przeanalizować potencjalne możliwości użycia ciepła do produkcji. W wielu przypadkach zamiast ograniczać się do ogrzewania domu, opłacalne jest ogrzanie, przy pomocy własnej słomy, budynków inwentarskich, szklarni, pieczarkarni itp., a przy okazji domu.
Przy zastosowaniu kotłów na słomę Ekopal RM osiąga się bardzo dobre efekty ekonomiczne. Słoma spala się w nich całkowicie, a uzyskane ciepło jest magazynowane w zbiorniku akumulacyjnym w celu późniejszego wykorzystania. Dzięki temu zużycie słomy jest niskie. Do ogrzania typowego domku jednorodzinnego o powierzchni 200 m2 potrzeba ok. 8 ton słomy na sezon grzewczy. Taką ilość słomy zbiera się przeważnie z 3ha pola.
Do komory spalania słomy ładuje się w zależności od rodzaju kotła prostopadłościenne baloty słomy o wymiarach:
-
80x40x40 cm
-
180x70x120 cm
-
250x120x80 cm
-
okrągłe o wymiarach Ø 125-170 cm.
Ponadto, we wszystkich typach kotłów na słomę Ekopal RM można spalać:
-
odpady i zrębki drzewne
-
odpady włókiennicze
-
trociny
inne rodzaje biomasy.