Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej :)

tel. 324270499; tel./WhatsApp: 663499499, 665499499; info@499.pl 

Metal Fach SEG BIO 15, 20, 30, 40kW

Cena: 16 912,50 zł 16912.50
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: METAL-FACH
Kod produktu: 92A8-83077

1px Opis

Metal-Fach Seg Pellet

Kocioł z serii SEG PELLET jest urządzeniem centralnego ogrzewania z automatycznym podawaniem paliwa spalającym paliwo typu pellet. Piec wykonany jest z wysokogatunkowej 6mm stali kotłowej. Dodatkowo do budowy urządzenia wykorzystano najnowszą technologię, nowoczesne sterowniki elektroniczne oraz sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne. Urządzenie jest zgodne z certyfikatem ecodesign, co oznacza że można ubiegać się o dotację na jego zakup min. z programu "czyste powietrze". Automatyczne rozpalanie, mechaniczne czyszczenie palnika oraz pionowy wymiennik to wyznaczniki dobrego kotła pelletowego. Seg Pellet ma je wszystkie. Mózgiem urządzenia jest sterownik firmy Plum.

 

Serce kotła-palnik PPW z ceramiczną zapalarką i automatycznym czyszczeniem

Metal Fach SEG BIO 15, 20, 30, 40kW Metal Fach SEG BIO 15, 20, 30, 40kW

 

Metal Fach SEG BIO 15, 20, 30, 40kW

Palnik autorskiej konstrukcji został odpowiednio zestrojony z wymiennikiem kotła. Ceramiczna zapalarka o podwyższonej trwałości znacząco ogranicza czynności obsługowe. Automatyczne odpopielania rusztu palnika na bieżąco usuwa pozostałości po spalonym pellecie. Elementy palnika narażone na kontakt z wysoką temperaturą, są zrobione ze stali żaroodpornej. Na przeciwległej ścianie do palnika, znajduje się ekran szamotowy który chroni wymiennik przed tzw. efektem wypalania.

 

Metal Fach SEG BIO 15, 20, 30, 40kW

 

 

Seg pellet to doskonałe połączenie rozsądnej wielkości zasobnika oraz kompaktowych gabarytów. Wymiennik kotła został zaprojektowany tak aby był trwały i prosty w czyszczeniu. Dzięki pionowej orientacji większość pozostałości po spalaniu spada grawitacyjnie do wyczystki. Resztę zanieczyszczeń można łatwo usunąć dzięki górnej rewizji, która umożliwia dotarcie do każdego zakamarku wymiennika. Taka konstrukcja sprawia że na wymienniku wolniej gromadzą się zanieczyszczenia co powoduje niższy spadek sprawności w konsekwencji czego kocioł można rzadziej czyścić niż modele z wymiennikiem poziomym.

 

 

Metal Fach SEG BIO 15, 20, 30, 40kW

W odróżnieniu od większości konkurencyjnych kotłów firma Metal-Fach zdecydowała się zrezygnować z paneli ceramicznych w komorze paleniskowej ze względu na ich szybkie zużycie po okresie gwarancyjnym oraz kosztowną i skomplikowaną naprawę. Zamiast nich zastosowane stalowe ekrany które chronią wymiennik przed płomieniem oraz zwiększają temperaturę w całej komorze. Powoduje to czystsze i bardziej wydajne spalanie. Każdy panel można indywidualnie wymienić w razie potrzeby w prosty sposób.

 

 

 
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl