Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl
Sas Compact 15 kW 5 klasa (ekogroszek)
Opis
Sas compact 15kW
rozmiar ma znaczenie..
Ideą firmy SAS było od zawsze spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Dowodem na to jest rozbudowany typoszereg kotłów na pellet i ekogroszek. Najnowszym powodem firmy do dumy jest kocioł COMPACT. Zastosowany w nim układ nawęglanie i automatyka sterujący TECH to rozwiązania sprawdzone w poprzednich generacjach kotłów SAS, co gwarantuję ich wysoką jakość i funkcjonalność. Wymiennik kotła, choć bazuje na technologii produkcji innych kotłów to nowatorskie podejście do tematu ogrzewania paliwami stałymi w domu jednorodzinnym i nie tylko. Urządzenie jest mniejsze od wielu modeli konkurencji, przewyższając je często wysoką sprawnością. Jest to zasługa poziomego wymiennika rurowego który odpowiada za przekazanie ciepła ze spalin do przestrzeni wodnej kotła.
Użytkownicy dużej części kotłów na ekogroszek w klasie 5 narzekają na często i uciążliwe czyszczenie wymiennika (aby spełnić normy emisji kocioł musi emitować ograniczoną ilość pyłów przez komin). Choć model compact nie usuwa w magiczny sposób wszystkich zanieczyszczeń to jego obsługa jest prosta i nie wymaga dużo czasu. Jak to możliwe? Umożliwiają to dwa autorskie rozwiązania:
- Zastosowanie układu zwiększającego temperaturę spalania (beton żaroodporny+deflektor) który dopala cząsteczki lotne nad popielnikiem ograniczając ich przenikanie do kanałów spalinowych kotła
- Zespół płomieniówek-są to rury w których następuję wymiana cieplna. Ich ilość jest dostosowana do mocy kotła. Aby dokonać czyszczenie wystarczy użyć dołączonej do zestawu szczotki i za pomocą ruchu posuwistu-zwrotnego zeskrobać sadzę. W przeciwieństwie do wielu innych modeli w kotle compact nie znajdziemy elementów zawirowujących spaliny. Nie trzeba więc przed każdym czyszczeniem usuwać krat czy sprężyn i czyścić ich oddzielnie z zanieczyszczeń. Wszystkie czynności obsługowe odbywają się z przodu kotła.
Kocioł sam zarządza procesem palenia w zależności od bieżącego zapotrzebowania cieplnego budynku. W wypadku gdy nie ma potrzeby dogrzewania (harmonogram, czujnik temperatury pokojowej) urządzenia przechodzi w tryb nadzoru w którym utrzymuje tylko minimalną ilość żaru aby w razie potrzeby rozpocząć pracę na nowo. Szereg systemów (STB, czujniki otwarcie drzwiczek i pokrywy, zawór bezpieczeństwa) dbają o bezpieczeństwo użytkownika i instalacji. Zastosowany w zasobnika układ wyrównywania ciśnień zapobiega cofnięciu się spalin do zasobnika.