Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Sas Compact 15 kW 5 klasa (ekogroszek)

Sas Compact 15 kW  5 klasa  (ekogroszek)
  • promocja
Cena: 14 832,00 zł 18 540,00 zł 14832.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 18 126,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.


ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: SAS
Kod produktu: 2151_20190605120336

1px Opis

Sas compact 15kW

rozmiar ma znaczenie..

Ideą firmy SAS było od zawsze spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Dowodem na to jest rozbudowany typoszereg kotłów na pellet i ekogroszek. Najnowszym powodem firmy do dumy jest kocioł COMPACT. Zastosowany w nim układ nawęglanie i automatyka sterujący TECH to rozwiązania sprawdzone w poprzednich generacjach kotłów SAS, co gwarantuję ich wysoką jakość i funkcjonalność. Wymiennik kotła, choć bazuje na technologii produkcji innych kotłów to nowatorskie podejście do tematu ogrzewania paliwami stałymi w domu jednorodzinnym i nie tylko. Urządzenie jest mniejsze od wielu modeli konkurencji, przewyższając je często wysoką sprawnością. Jest to zasługa poziomego wymiennika rurowego który odpowiada za przekazanie ciepła ze spalin do przestrzeni wodnej kotła.

Użytkownicy dużej części kotłów na ekogroszek w klasie 5 narzekają na często i uciążliwe czyszczenie wymiennika (aby spełnić normy emisji kocioł musi emitować ograniczoną ilość pyłów przez komin). Choć model compact nie usuwa w magiczny sposób wszystkich zanieczyszczeń to jego obsługa jest prosta i nie wymaga dużo czasu. Jak to możliwe? Umożliwiają to dwa autorskie rozwiązania:

  • Zastosowanie układu zwiększającego temperaturę spalania (beton żaroodporny+deflektor) który dopala cząsteczki lotne nad popielnikiem ograniczając ich przenikanie do kanałów spalinowych kotła
  • Zespół płomieniówek-są to rury w których następuję wymiana cieplna. Ich ilość jest dostosowana do mocy kotła. Aby dokonać czyszczenie wystarczy użyć dołączonej do zestawu szczotki i za pomocą ruchu posuwistu-zwrotnego zeskrobać sadzę. W przeciwieństwie do wielu innych modeli w kotle compact nie znajdziemy elementów zawirowujących spaliny. Nie trzeba więc przed każdym czyszczeniem usuwać krat czy sprężyn i czyścić ich oddzielnie z zanieczyszczeń. Wszystkie czynności obsługowe odbywają się z przodu kotła.

 

Sas Compact 15 kW  5 klasa  (ekogroszek)

Sas Compact 15 kW  5 klasa  (ekogroszek)
 

 Kocioł sam zarządza procesem palenia w zależności od bieżącego zapotrzebowania cieplnego budynku. W wypadku gdy nie ma potrzeby dogrzewania (harmonogram, czujnik temperatury pokojowej) urządzenia przechodzi w tryb nadzoru w którym utrzymuje tylko minimalną ilość żaru aby w razie potrzeby rozpocząć pracę na nowo. Szereg systemów (STB, czujniki otwarcie drzwiczek i pokrywy, zawór bezpieczeństwa) dbają o bezpieczeństwo użytkownika i instalacji. Zastosowany w zasobnika układ wyrównywania ciśnień zapobiega cofnięciu się spalin do zasobnika.

 

 

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl