Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

POMPA CIEPŁA Mitsubishi PUD-SHWM80VAA 8kW, 230V

Cena: 21 736,00 zł 21736.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Mitsubishi
Kod produktu: PUD-SWM80VAA

1px Opis

Mitsubishi Zubadan (8kW/230V)

Lider rynku powietrznych pomp ciepła

Pompy ciepła to wydajne i ekologiczne źródło ciepła dla twojego domu. Oprócz zadania temperatury nie wymaga od użytkownika żadnej ingerencji pozwalając tobie spędzać czas tak jak lubisz. Hermetyczny układ i liczne zabezpieczenia sprawiają że współczesna pompa ciepła to jedno z najbezpieczniejszych źródeł ogrzewania. Decydując się na takie rozwiązanie nie musisz stosować komina ani posiadać wydzielonego pomieszczenie na kotłownię. Montaż całego układu jest szybki i zbliżony kosztowo do tradycyjnych systemów grzewczych. Pompy ciepła Mitsubishi to nie tylko źródło ciepła. To gwarancja trwałości, ekonomiczności i maksymalnego komfortu użytkowania. Wszystko to zgodnie ze współczesnymi  standardami i wymogami ekologicznymi. Producent oferuje pakiet 5 letniego okresu gwarancyjnego do każdego urządzenia. Gwarancja udzielana jest na całą jednostkę wraz z wszystkimi elementami.

 Ogólna zasada działania

Choć pompa ciepła z pozoru wydaje się skomplikowanym urządzeniem, w rzeczywistości jej zasada działania jest dość prosta. Urządzenie nie wymaga też specjalnych adaptacji pomieszczeń- nie potrzebuje komina ani dużych odstępów serwisowych.Choć urządzenie podczas pracy wykorzystuje prąd, to jego eksploatacja jest nawet 4 razy tańsza od typowych instalacji z kotłem elektrycznym. Jak to możliwe?  Szczegółowe aspekty dotyczące pracy urządzenia zostały opisane z zakładce "zasada działania". 

POMPA CIEPŁA Mitsubishi PUD-SHWM80VAA 8kW, 230V

Urządzenie wykorzystuje różnice temperatur między dolnym (powietrze atmosferyczne) a górnym źródłem ciepła (instalacja centralnego ogrzewania) aby zapewnić optymalne temperatury w systemie grzewczym. Nawet przy temperaturach ujemnych możliwe jest odzyskanie ciepła na poziomie które pokryje w 100% zapotrzebowanie na ciepło. Pracę pompy ciepła można porównać do pracy domowej lodówki, różnica jest w kierunku przepływu czynnika chłodniczego.

 

 

POMPA CIEPŁA Mitsubishi PUD-SHWM80VAA 8kW, 230V

POMPA CIEPŁA Mitsubishi PUD-SHWM80VAA 8kW, 230V

POMPA CIEPŁA Mitsubishi PUD-SHWM80VAA 8kW, 230V

W tzw. okresach przejściowych charakterystyka pracy pompy ciepła typu Zubadan jest zbliżona do modeli inverterowych. Jednak gdy tylko temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 7°C możemy zaobserwować różnicę w generowanej mocy. Wynika to z naturalnej cechy powietrznych pomp ciepła- na skutek obniżenie się temperatury zewnętrznej spada uzysk ciepła. Aby zapobiec niedogrzaniu sterownik pompy zwiększa obroty sprężarki. Takie działanie sprawia jednak że współczynnik COP maleje (większe zużycie prądu, mniejsza energia cieplna) oraz może powodować szybszy zużycie sprężarki. Technologia Zubadan umożliwia utrzymanie pełnej wydajności grzewczej nawet do -15°C.Urządzenie może współpracować z jednostką zewnętrzną która posiada wbudowany zasobnik na ciepłą wodę, jak i z niezależnym zbiornikiem C.W.U (patrz produkty powiązana)

 

 Dane techniczne

POMPA CIEPŁA Mitsubishi PUD-SHWM80VAA 8kW, 230V

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl