Facebook Google Maps YouTube Blog

Znalazłeś taniej? Wyślij do nas ofertę. Postaramy się zrobić jeszcze taniej. tel. 324270499; tel./WhatsApp: 603499459, 663499499, 665499499, info@499.pl 

Pompa ciepła monoblock Mitsubishi PUZ-WM50VHA 5kW, 230V

Cena: 15 360,00 zł 15360.00
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: Mitsubishi
Kod produktu: 630F-66681

1px Opis

Mitsubishi Power Inverter (5kW/230V)

 

Produkt wycofany z produkcji, nasi doradcy pomogą Państwu

zaleźć dobrą alternatywę

Lider rynku powietrznych pomp ciepła

Do utworzenia poprawnie działającego zestawu, proszę wybrać jedną z jednostek wewnętrznych z powyższej zakładki PRODUKTY POWIĄZANE

Pompy ciepła to wydajne i ekologiczne źródło ciepła dla twojego domu. Oprócz zadania temperatury nie wymaga od użytkownika żadnej ingerencji pozwalając tobie spędzać czas tak jak lubisz. Hermetyczny układ i liczne zabezpieczenia sprawiają że współczesna pompa ciepła to jedno z najbezpieczniejszych źródeł ogrzewania. Decydując się na takie rozwiązanie nie musisz stosować komina ani posiadać wydzielonego pomieszczenie na kotłownię. Montaż całego układu jest szybki i zbliżony kosztowo do tradycyjnych systemów grzewczych. Pompy ciepła Mitsubishi to nie tylko źródło ciepła. To gwarancja trwałości, ekonomiczności i maksymalnego komfortu użytkowania. Wszystko to zgodnie ze wspólczesnymi  standardami i wymogami ekologicznymi. Producent oferuje pakiet 5 letniego okresu gwarancyjnego do każdego urządzenia. Gwarancja udzielana jest na całą jednostkę wraz z wszystkimi elementami.

 

 Ogólna zasada działania

Choć pompa ciepła z pozoru wydaje się skomplikowanym urządzeniem, w rzeczywistości jej zasada działania jest dość prosta. Urządzenie nie wymaga też specjalnych adaptacji pomieszczeń- nie potrzebuje komina ani dużych odstępów serwisowych.Choć urządzenie podczas pracy wykorzystuje prąd, to jego eksploatacja jest nawet 4 razy tańsza od typowych instalacji z kotłem elektrycznym. Jak to możliwe?  Szczegółowe aspekty dotyczące pracy urządzenia zostały opisane z zakładce "zasada działania". 

Pompa Ciepła Mitsubishi Power Inverter Split  7,5kW 230V jedn. zewn. PUHZ-SW75VAA

Urządzenie wykorzystuje różnice temperatur między dolnym (powietrze atmosferyczne) a górnym źródłem ciepła (instalacja centralnego ogrzewania) aby zapewnić optymalne temperatury w systemie grzewczym. Nawet przy temperaturach ujemnych możliwe jest odzyskanie ciepła na poziomie które pokryje w 100% zapotrzebowanie na ciepło. Pracę pompy ciepła można porównać do pracy domowej lodówki, różnica jest w kierunku przepływu czynnika chłodniczego.

 

Pompa Ciepła Mitsubishi Power Inverter Split  7,5kW 230V jedn. zewn. PUHZ-SW75VAA

 

 Technologia Power Inverter to autorskie rozwiązanie Mitsubishi które wydłuża żywotność urządzenie oraz zmniejsza koszty eksploatacji. W prostych pompach ciepła możemy spotkać sprężarkę typu ON/OFF. Urządzenie załącza się w sytuacji gdy pojawi się zapotrzebowanie na temperaturę. Brak systemu regulującego moc sprężarki pozwala na obniżenie ceny urządzenie. Użytkownik musi się jednak liczyć z możliwością przeciążenie instalacji elektrycznej, częstszych okresów serwisowych, a przede wszystkim wyższych kosztów eksploatacyjnych. Firma Mitsubishi dawno odeszła od takich rozwiązań  i obecnie stosuje tylko sprężarki ze zmienną charakterystyką pracy. Bezstopniowa regulacja mocy pozwala dostosować tryb pracy urządzenie w oparciu o żądaną temperaturę instalacji, jak i panujące warunki pogodowe.  Schemat pracy sprężarki inventerowej ukazuje poniższy wykres:

Pompa Ciepła Mitsubishi Power Inverter Split  7,5kW 230V jedn. zewn. PUHZ-SW75VAA 

Urządzenie może pracować przy temperaturach dochodzących do –20 °C. Specjalna konstrukcja sprężarki sprawia, że nawet przy temperaturze zewnętrznej –10 °C urządzenie może wygenerować 55°C na zasilaniu instalacji. Szeroki zakres pracy umożliwia współpracę z instalacją podłogową oraz odpowiednio dostosowaną instalacją grzejnikową. Pompa ciepła Mitsubishi nadaje się zarówno do budynków nowo wybudowanych, jak i tych już istniejących po modernizacji cieplnej.  Urządzenie może pracować w układzie monowalentnym (całkowicie pokryć zapotrzebowanie budynku na ciepło) jak i w systemie biwalentnym (współpraca z kotłem na pellet lub gaz w niskich temperaturach zewnętrznych).  Urządzenie może współpracować z jednostką zewnętrzną która posiada wbudowany zasobnik na ciepłą wodę, jak i z niezależnym zbiornikiem C.W.U (patrz produkty powiązana)

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl